• Depresszió és spiritualizmus

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Par honapja nem vagyok olyan mint eddig. Tul nagy nyomas alatt alltam, sokat dolgoztam es minden osszejott. Most mar aranylag minden rendben. Azt mondja az orvosom depresszios vagyok, irt fel gyogyszert amit csak par napja szedek ugy, hogy a hatasait meg nem erezhetem. A gondom csak az, hogy tobb ismerosom foglalkozik a spiritualizmussal. Nekem ez az egesz rettenetesen bonyolult. Gondoltam gyogyir lesz a depressziomra es a spiritualizmus segitsegevel hatha konnyebben megy. DE nagyon megilyedtem egy par sor utan, olyan nagy dolgokrol irnak. Nagyon bonyolult azt egesz let dolog, hol vagyunk, hova tartunk. Most ugy erzem nem akarok ezzel az egesz kerdessel ilyen melyen foglalkozni. Szeretnem az eddigi eletemet elni. Nem akarok kulonc lenni, csak boldogan elni. Felek ezektol az elvont, magasroptu dolgoktol. Nem hiszem, hogy valaha is megerthetnem es tisztaba tudnek lenni a dolgokkal. Hogyan szakadjak ki ennek a kerdesnek a buvkorebol, mert minel inkabb nem akarok vele foglalkozni annal inkabb ramtelepszik a gondolat es szornyen lehangol. Lehet, hogy erthetetlen amit irtam de megkerem probaljon valamilyen utmutato adni, hogy mit tegyek. A legfontosabb, hogy el fog/e mulni ez a nagy kerdes a felyemben? Tisztelettel!

        WEBBeteg szakértő válasza a depresszió témában

        Tisztelt Kérdező!

        Azt írja, "Tul nagy nyomás alatt álltam, sokat dolgoztam es minden
        összejött. Most már aránylag minden rendben.", úgy tűnik, tüneteiben a
        kimerültségnek komoly szerepe lehet. Sorait olvasva, van egy olyan
        érzésem, hogy az Ön problémája bonyolultabb a depressziónál. A
        vallásos-filozófikus gondolatai kissé zavaros kuszasága miatt
        személyiségzavar és pszichózis (komolyabb idegösszeomlás) az a két
        lehetőség, amire látatlanban gondolni lehet, ill. ezeket ki kell zárni
        szakorvosi vizsgálattal! Utóbbit ez az internetes tanácsadás nem
        helyettesíti.

        A spiritualizmusban és egyéb babonaságokban személy szerint nem hiszek. Ha
        lelkileg egyébként is labilis állapotban van most, javaslom, ne bonyolítsa
        tovább ilyesmivel a helyzetét.

        Az antidepresszívumok, antipszichoticumok, valóban nem hatnak "pár nap
        alatt", sajnos akár 1 hónapig is tarthat a hatás kialakulása, és csakis
        folyamatos, pontos szedés mellett. Így nem meglepő, ha még nem tapasztalt
        semmit ennyi idő alatt, türelem!

        Jó egészséget kívánva:

         Dr. Dinya Zoltán  pszichiáter

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-10-01 19:01:29; Megválaszolva: 2011. augusztus 09., 10:36

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! Mivel 17 éves vagyok, és nem tudok a szüleim tudta nélkül orvoshoz menni, itt próbálok meg segítséget kérni mert már nagyon kiborít ez az állapot amiben vagyok! Nagyon nehéz leírni milyen is ez pontosan, de megpróbálom. Két/három...
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...