• Hogyan szokjak le az altatóról?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        1972-től szedem az Eunoctin nevű altatót. Nem tudok róla leszokni, bár próbáltam. Ha másik altatót veszek be, rendkívül rossz a közérzetem, zavarosak a gondolataim. Jó lenne leszokni.

        WEBBeteg szakértő válasza a altató, leszokás témában

        Én 1972-ben születtem, ma osztályvezető főorvos vagyok, eltelt 36 év. Ha nem elírás az évszám, Ön meg ezalatt végig szedte az Eunoctint, amit egyébként csak pár hétig tartó kúra erejéig lehetne csak szedni.

        Korszerűtlen szer, ma már sokkal kedvezőbb hatás-mellékhatásprofilú altatók is vannak. De mostanra Ön az Eunoctinhoz hozzászokott, a szerhez magához is, de megszokta pszichésen is, hogy minden este beveszi, olyan ez már  Önnél, mint egy régi, döcögős házasság.

        Nem tudom, miért döntött ennyi idő után a leszokás (az házassági hasonlatnál maradva: válás) mellett, de jól teszi, jobb későn, mint soha! És talán nem is lehetetlen, viszont ez már komolyabb erőfeszítést igényel Öntől is. Automatikusan átállni másik szerre nem lep meg, hogy nem sikerült, véleményem szerint az egyetlen esély a sikerre, ha vállal egy (látatlanban kb. 2-3 hét) osztályos pszichiátriai befekvést kivizsgálás és gyógyszerátállítás céljából.

        Jó egészséget kívánva:
        Dr. Dinya Zoltán  pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-09-26 22:10:33; Megválaszolva: 2011. augusztus 09., 07:53

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...