• Betegség?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        szeretnem kérdezni milyen betegségem lehet, kb 2 honapja folyamatosan szédülök, gomboc erzés van a torkomban, fejfájás, látászavar, gondolkodasi nehézségeim vannak.Frontin-t szedek kb 1 honapja, de nem érzem jobban magam

        WEBBeteg szakértő válasza a szorongás témában

        Tisztelt Kérdező!

        Mint szinte minden feltett kérdés esetében, itt is érdemes lenne visszakérdeznem, hogy pontosabb választ tudjak adni. Volt-e korábban hasonló panasza, hány éves Ön, milyen diagnosztizált betegségei vannak, panaszait vizsgálandó milyen vizsgálatokon esett eddig át?

        Amit leír, jelenthet pszichiátriai jellegű problémát, de ehhez előbb a panaszok testi (somaticus) hátterét kell kizárni, különösen a fejfájás miatt javaslom ezt. Ha a testi irányú kivizsgálás (pl. koponya CT) a panaszokat megmagyarázó elváltozást nem mutat, akkor gondolkozhatunk
        pszichiátriai irányban.

        Ami felmerül bennem, az depresszió vagy pánikzavar, de nyilván ehhez sokkal többet kellene Önről tudnom, hogy valóban véleményként mondhassam ezt. A gondolkodási nehézség koncentrációzavar, ami tipikus stresszes, depressziós tünet. A gombócérzés a pánikbetegek
        egyik sajátos panasza.

        A Frontin egy feszültségoldó, nyugtató gyógyszer, tehát az Önt valóban megvizsgáló és a gyógyszert felíró kolléga a pszichiátriai háttérre gondolt. Jó gyógyszer, gyakran használjuk. Napi 3x0.5mg-nál ha lehet, ne vegyen be többet belőle. De fontos tudni, a depresszió, pánik kezelésére a Frontin önmagában kevés. Ilyen esetekben a gyógyszeres terápiát antidepresszívummal is érdemes kiegészíteni, illetve a tünetek hátterében meghúzódó esetleges konfliktusokat, problémákat pszichoterápiás kezelésekkel érdemes feltárni, lehetőség szerint rendezni. A nyugtató, ahogy Ön is érzi, önmagában nem old meg semmit, csak tüneti segítség!

        Jó egészséget kívánva:
        Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-05-01 18:52:08; Megválaszolva: 2011. július 28., 07:44

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő, 2012 óta szedtem napi 150 mg Ketileptet, amit (mivel szorongásos tüneteim nagy mértékben csökkentek) sikerült 2017 decemberére 12,5 mg Kventiaxra csökkenteni. Decemberben javasolta kezelőorvosom a Kventiax elhagyását (minden...
        Jó napot kívánok. 3x ért olyan amióta egyedül élek a lányaimmal hogy mellkas szorítás/heves szívverés/hidegrázás/labremegés. Elmentem a háziorvoshoz, Ő azt mondta ezek pánik roham tünetei, pszhilogus segítségét kérjem.De addig is a...
        Kedves Doktornő! Dióhéjban a gondom. Az elmúlt 4 évben pornófüggő voltam.Nyár elején már éreztem h nem nagyon izgulok a pornóra, plusz lett egy barátnőm akivel randiztam és mindig amikor kontaktus volt köztünk felállt de nem 100%osan Aztán...
        Jó napot kívánok. Segítséget szeretnék kérni. 31 éves egyedülálló anya vagyok iker kislányokkal. Amióta megszülettek a lányok a szüleimmel éltünk egy két szobás lakásban.Elkezdtek nőlni a lányok,kinőltük anyukámék házát (3éves...
        Tisztelt Doktornő! A napokban tudtam meg,hogy 5 hetes terhes vagyok a páromtól. Páromnál évekkel ezelőtt nagyon kevés esélyt adtak arra,hogy gyereke születhessen. (alacsony spermiumszám miatt) Mind kettőnket nagyon meglepett ez a hír. A...
        Tisztelt Doktornő! Állandó szorongásos problémák miatt szedek gyógyszereket. Korábban két évig Cymbaltát szedtem, ami bevált ugyan, de szexuális mellékhatásokat tapasztaltam (a libidó jelentős csökkenését), ezért kértem orvosomat, hogy...
        Tisztelt Doktor/Doktor nő! Több problémával keresem meg önt. Nos én egy 28 éves fiatal férfi vagyok. Áprilisban volt egy kapcsolatom ami sajnos nem úgy sült el, ahogy terveztem, sajnos merevedési problémáim voltak, valamint ürességet éreztem....
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy valószínűleg pánikbeteg vagyok. Február elejére kaptam időpontot pszochiátriára, de addig is szeretnék megnyugodni, legalábbis szakember véleményét hallani, hogy ez...
        Kedves Szakértő! Kb 2 hete egy mélyebb, letargikusabb állapotba kerültem, mindenben csak a rosszat látom, fáradékony vagyok, kiborulok olyan dolgokon, amiken ezelőtt nem. Édesanyámmal fiatalon megromlott a kapcsolatom, több év után most hívott...
        Jó napot kívánok. Olyan kérdésem lenne hogy a Frontin mellé amiből napi 4*, 5* 1db 0.25 gyógyszert veszek be ,vehetek e be mellé STRESS B-COMPLEX-VITAKOINGET? (B1,B2,B5,B6,B7,B12 ÉS C-vitaminbol áll napi 1db kapszula) Köszönöm szépen a...