• Szájszárazság

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor úr/Doktor nő! Kb. tél vége-tavasz eleje körül elég súlyos szájszárazságom jelentkezett, ami a mai napig egyre súlyosabb és durvább lett/lesz. Mindemellett kb. 1 éve kezdődött el a sűrű vizelés, ami azóta szintén egyre fokozódott, majd nehéz vizelési panaszokkal folytatódtak (nem vagy nehezen ürül ki, kisebb sugárral, stb.). Van egy pszichés eredetű alapbetegségem is, ami 14 éve fennáll nálam (skizoaffektív zavarként diagnosztizálták pár éve). Erre szedek gyógyszereket, amik listáját leírtam. Ahogy ezek a tünetek jelentkeztek, rögtön elkezdtem vitaminokat szedni (a pszichiáterem javaslatára - de előtte is szedtem c-vitamint), de semmivel nem lett jobb, sőt rosszabb. Voltam urológusnál és endokrinológusnál, akik szintén nem találtak semmi komolyat, és nem is mondták, hogy hova fordulhatnék még a problémáimmal. Már szinte elviselhetetlenek a tünetek, és ellehetetlenítik, megkeserítik a minden napjaimat. A kérdésem az, hogy hova érdemes fordulni ezekkel a problémákkal? Ki az, aki tudna nekem segíteni? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

        Dr. Pálvölgyi Rita válasza a szájszárazság témában

        Tisztelt Kérdező, Negatív labor- és urológiai vizsgálati eredmények mellett valószínűsíthető, hogy a gyógyszerek mellékhatása okozhatja a panaszait. Az Invega és a Xanax mellékhatásai között szerepel vizelési nehezítettség, emellett az Invega kiszáradást is okozhat. Mindezek miatt érdemes volna pszichiáter kezelőorvosával átbeszélni az esetleges gyógyszer módosítást. Üdvözlettel: Dr. Pálvölgyi Rita

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Pálvölgyi Rita
        pszichiáter, pszichoterapeuta Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Pálvölgyi Rita

        Kérdés: 2017. augusztus 15., 21:11; Megválaszolva: 2017. augusztus 17., 11:24

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő! Erős szorongásos zavarok és emiatt kialakult depresszió kezelésére a pszichiáterem Rexetin szedését írta elő. 2 hete szedem a gyógyszert, az első 5 napban csak felet (10mg) majd, kb másfél hete már napi 20mg-ot. Sajnos az...
        Tisztelt Doktornő! Épphogy gimnazista gyermekem megismerkedett két évvel idősebb iskolatársnőjével. A lány számára a dolog addig volt érdekes, amíg fiam fülig szerelmes lett.A lányt már nem érdekli a dolog, mégis függésben tartja....
        19 éves vagyok és körülbelül 5-6 éve, amióta elkezdtem kozépiskolába járni remeg a kezem. Nem mondhatom, hogy stresszes életet élek és ha megszokott környezetben vagyok, akkor alig észrevehető, szinte mozdulatlan. Ha idegen társaságba...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai vizsgálaton ezt a pszichológusi véleményt kaptak:"Személyiségfejlődésében pszichopátiás tendencia jelentkezik, paranoid-szenzitív jegyekkel." Az lenne a kérdésem, hogy ez pontosan mit jelent? Csak ebből...
        Tisztelt orvos! Az lenne kérésem hogy pontosan leírná nekem a cián és az arzén pontos tüneteit és hogy mennyi ido alatt hatnak kicsit hipochonder vagyok és mostanában elkezdtem félni a mérgezésektől nem merek már sehol sem enni és...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita pszichiáter asszony! A véleményét szeretném megkérdezni az alábbiakról: 54 éves, évtizedek óta pánikbeteg nő vagyok. Nagyon hosszú ideig (folyamatos gyógyszerszedés mellett) teljes életet éltem, már csak...
        Tisztelt Doktornő! A segítségét szeretném kérni mert sajnos már 4 éve több problémával is szembe kell néznem nap mint nap és ezek a problémák hatással vannak a mindennapjaimra és úgy érzem,hogy már nem bírom sokáig. 19 éves fiú...
        Tisztelt Doktornő! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nagyon stresszes volt az utobbi pár évem és nem is éltem nemi életet. Külföldön dolgoztam, nemrég hazajöttem és sjanos a libidom a béka segge alatt van. Nem is ment a kapcsolat sajnos...
        Tisztelt Doktornő! Mirzaten 30 mg gyógyszert szedek este 1 szemet, rivotril 0,5 mg este 3/4 szemet, és atarax 1/2-1/2-1 szemet. Pár napja erős hőhullámaim vannak éjszakánként így az alvás sem megy. Találtam egy gyógynövényes...
        Tisztelt Szakértő! Elég régi a dolog! Azt vettem észre, hogy a legindokolatlanabb szituációkban sírni kezdek. Nem értem! Nem tartom a sírást férfiatlannak! Megkönnyebbülök tőle, ha van rá indok! Egy zene vagy bármi más hirtelen jeleggel...