• Gyógyszer elhagyás!

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő! Azzal a problémámmal fordulok önhöz,hogy szeretnék segítséget kérni,hogy milyen módon lehetséges a clonazepam nevű gyógyszer elhagyása? Pár éve meghalt az unokám és sajnos nagyon megviselt,sokat szédültem,olyan bizonytalan volt a járásom,gyengeség,mindig aggodás fogott ell.Közben a szédülés hátterében füll betegség is van amire azóta is szedek Betarevint.Ekkor kaptam megint a clonazepám gyógyszert 0,5mg-os,a háziorvosom este 1 szemet tanácsolt! Én nagyon rossz gyógyszer evő vagyok,ezért csak fél szemet mertem enni!De sajnos a mai napig is megvan sokszor az a bizonytalanság a járásomba,minha össze vissza mennék!Nem tudom,hogy ez a gyógyszertől van-e? Szeretném nem szedni a gyógyszert csak nem tudom hogyan csináljam? Olvastam már sok cikket ezzel kapcsolatban de nagyon szeretném a Doktornő tanácsát kérni!Köszönöm!

        Dr. Pálvölgyi Rita válasza a szédülés, szorongás témában

        Tisztelt Kérdező, Nem hiszem, hogy fél tabl. Clonazepam szédülést okozna. Inkább vagy a fülprobléma, vagy a máig meglévő szorongás okozhatja. Ha el szeretné hagyni a gyógyszert, lassan csökkentse. Pl. egyik este felet, másik este negyedet, kb. két hétig, és így tovább. Jelentkezhetnek ebben az időszakban elvonásos tünetek, melyek egyike sajnos szintén a szédülés. Ha a szédülés erősödne, keresse fel egy kollégámat, és konzultáljanak esetleg más gyógyszer beállításáról. Üdvözlettel: Dr. Pálvölgyi Rita

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Pálvölgyi Rita
        pszichiáter, pszichoterapeuta Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Pálvölgyi Rita

        Kérdés: 2017. február 21., 15:20; Megválaszolva: 2017. február 25., 13:55

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő! Erős szorongásos zavarok és emiatt kialakult depresszió kezelésére a pszichiáterem Rexetin szedését írta elő. 2 hete szedem a gyógyszert, az első 5 napban csak felet (10mg) majd, kb másfél hete már napi 20mg-ot. Sajnos az...
        Tisztelt Doktornő! Épphogy gimnazista gyermekem megismerkedett két évvel idősebb iskolatársnőjével. A lány számára a dolog addig volt érdekes, amíg fiam fülig szerelmes lett.A lányt már nem érdekli a dolog, mégis függésben tartja....
        19 éves vagyok és körülbelül 5-6 éve, amióta elkezdtem kozépiskolába járni remeg a kezem. Nem mondhatom, hogy stresszes életet élek és ha megszokott környezetben vagyok, akkor alig észrevehető, szinte mozdulatlan. Ha idegen társaságba...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai vizsgálaton ezt a pszichológusi véleményt kaptak:"Személyiségfejlődésében pszichopátiás tendencia jelentkezik, paranoid-szenzitív jegyekkel." Az lenne a kérdésem, hogy ez pontosan mit jelent? Csak ebből...
        Tisztelt orvos! Az lenne kérésem hogy pontosan leírná nekem a cián és az arzén pontos tüneteit és hogy mennyi ido alatt hatnak kicsit hipochonder vagyok és mostanában elkezdtem félni a mérgezésektől nem merek már sehol sem enni és...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita pszichiáter asszony! A véleményét szeretném megkérdezni az alábbiakról: 54 éves, évtizedek óta pánikbeteg nő vagyok. Nagyon hosszú ideig (folyamatos gyógyszerszedés mellett) teljes életet éltem, már csak...
        Tisztelt Doktornő! A segítségét szeretném kérni mert sajnos már 4 éve több problémával is szembe kell néznem nap mint nap és ezek a problémák hatással vannak a mindennapjaimra és úgy érzem,hogy már nem bírom sokáig. 19 éves fiú...
        Tisztelt Doktornő! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nagyon stresszes volt az utobbi pár évem és nem is éltem nemi életet. Külföldön dolgoztam, nemrég hazajöttem és sjanos a libidom a béka segge alatt van. Nem is ment a kapcsolat sajnos...
        Tisztelt Doktornő! Mirzaten 30 mg gyógyszert szedek este 1 szemet, rivotril 0,5 mg este 3/4 szemet, és atarax 1/2-1/2-1 szemet. Pár napja erős hőhullámaim vannak éjszakánként így az alvás sem megy. Találtam egy gyógynövényes...
        Tisztelt Szakértő! Elég régi a dolog! Azt vettem észre, hogy a legindokolatlanabb szituációkban sírni kezdek. Nem értem! Nem tartom a sírást férfiatlannak! Megkönnyebbülök tőle, ha van rá indok! Egy zene vagy bármi más hirtelen jeleggel...