• Erős Szédülés

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr! Egy kisebb kivizsgálás után diagnózisként elvonási tüneteket állapítottak meg, mely a dohányzás abbahagyásának eredménye, ez szívpanaszokat okozott, melyre gyógyszert kell szednem. Ám ami elviselhetetlen számomra az a szédülés, bizonytalanség érzés, mely lehetetlenné teszi a normális életvitelt. Hullámokban érzem, néha csak egyszer egy nap, de olyankor mint a részeg tántorgok és erős bizonytalanság és elájulok érzés uralkodik el rajtam(nem forgó jellegű szédülés)Szeretném, ha tanácsolna valamit, van-e valami gyógyszer mely a szédülést csökkenti, vagy javasol-e neurológiai vizsgálatot, vagy esetleg ne foglalkozzam vele és próbáljam meg az elvonási tünetek mellé sorolni és kibírni míg elmúlik? Válaszát előre is köszönöm!

        WEBBeteg szakértő válasza a szédülés témában

        Tisztelt Kérdező!

        Ezt írja:

        "Egy kisebb kivizsgálás után diagnózisként elvonási tüneteket állapítottak meg, mely a dohányzás abbahagyásának eredménye, ez szívpanaszokat okozott, melyre gyógyszert kell szednem."

        Ez a megfogalmazás sajnos egy kicsit talányos, és nehézzé teszi az állapota távmegítélését. Mi volt a kivizsgálása oka? Milyen vizsgálatok történtek? Milyen gyógyszert kell most szednie? Mi ennek az eredménye?
        Sok-sok kérdés merülhet fel. A jelzett tünetei okát így megmagyarázni itt most nem lehet, viszont jellegük alapján Önt megerősítve, egyértelműen neurológiai kivizsgálást javaslok első lépésben, ha még nem történt meg.
        Másodikban pedig fül-orr-gégész szakorvos felkeresését látom indokoltnak, ha a neurológus nem találta meg saját szakterületén a probléma okát. A felvetése, hogy "ne foglalkozzon vele" rossz lépés lenne, és ismeri a
        mondást: aki időt nyer, életet nyer. Ne késlekedjen tehát!


        A dohányzás elhagyása kellemetlen jelenségekkel járhat, ezen tünetek egy része nikotin tapaszokkal mérsékelhető-kivédhető. A megvonásos tünetek másik része inkább pszichés, a beteg megszokta a dohányzás mozdulatsorát, a munkatársakkal a közös cigarettaszüneteket, stb., és ezen megszokások elmaradása is hoz egyfajta rossz közérzetet.
        Ezeknek azonban nem kellene szívpanaszokba, erős forgó jellegű szédülésbe torkollania, így látatlanban való tapogatózás helyett azt javaslom, forduljon mihamarabb szakorvoshoz kivizsgálás céljából.

        Jó egészséget kívánva:   Dr. Dinya Zoltán

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-07-24 23:55:19; Megválaszolva: 2011. augusztus 03., 08:02

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő, 2012 óta szedtem napi 150 mg Ketileptet, amit (mivel szorongásos tüneteim nagy mértékben csökkentek) sikerült 2017 decemberére 12,5 mg Kventiaxra csökkenteni. Decemberben javasolta kezelőorvosom a Kventiax elhagyását (minden...
        Jó napot kívánok. 3x ért olyan amióta egyedül élek a lányaimmal hogy mellkas szorítás/heves szívverés/hidegrázás/labremegés. Elmentem a háziorvoshoz, Ő azt mondta ezek pánik roham tünetei, pszhilogus segítségét kérjem.De addig is a...
        Kedves Doktornő! Dióhéjban a gondom. Az elmúlt 4 évben pornófüggő voltam.Nyár elején már éreztem h nem nagyon izgulok a pornóra, plusz lett egy barátnőm akivel randiztam és mindig amikor kontaktus volt köztünk felállt de nem 100%osan Aztán...
        Jó napot kívánok. Segítséget szeretnék kérni. 31 éves egyedülálló anya vagyok iker kislányokkal. Amióta megszülettek a lányok a szüleimmel éltünk egy két szobás lakásban.Elkezdtek nőlni a lányok,kinőltük anyukámék házát (3éves...
        Tisztelt Doktornő! A napokban tudtam meg,hogy 5 hetes terhes vagyok a páromtól. Páromnál évekkel ezelőtt nagyon kevés esélyt adtak arra,hogy gyereke születhessen. (alacsony spermiumszám miatt) Mind kettőnket nagyon meglepett ez a hír. A...
        Tisztelt Doktornő! Állandó szorongásos problémák miatt szedek gyógyszereket. Korábban két évig Cymbaltát szedtem, ami bevált ugyan, de szexuális mellékhatásokat tapasztaltam (a libidó jelentős csökkenését), ezért kértem orvosomat, hogy...
        Tisztelt Doktor/Doktor nő! Több problémával keresem meg önt. Nos én egy 28 éves fiatal férfi vagyok. Áprilisban volt egy kapcsolatom ami sajnos nem úgy sült el, ahogy terveztem, sajnos merevedési problémáim voltak, valamint ürességet éreztem....
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy valószínűleg pánikbeteg vagyok. Február elejére kaptam időpontot pszochiátriára, de addig is szeretnék megnyugodni, legalábbis szakember véleményét hallani, hogy ez...
        Kedves Szakértő! Kb 2 hete egy mélyebb, letargikusabb állapotba kerültem, mindenben csak a rosszat látom, fáradékony vagyok, kiborulok olyan dolgokon, amiken ezelőtt nem. Édesanyámmal fiatalon megromlott a kapcsolatom, több év után most hívott...
        Jó napot kívánok. Olyan kérdésem lenne hogy a Frontin mellé amiből napi 4*, 5* 1db 0.25 gyógyszert veszek be ,vehetek e be mellé STRESS B-COMPLEX-VITAKOINGET? (B1,B2,B5,B6,B7,B12 ÉS C-vitaminbol áll napi 1db kapszula) Köszönöm szépen a...