• Étkezési zavar

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        1 hónapja nem tudok enni. Bizonyos gyógyszerek miatt jó pár kilót felszedtem, ami időnként nagyon zavart. Június elején abbahagytam a szedésüket, hogy ne hízzak tovább, és elmúljon az egyik által kiváltott esti kívánósság. Utána csak zöldséget és gyümölcsöt voltam hajlandó enni. Mindenkinek azt mondtam, hogy ok nélkül nem bírok enni rendes ételeket, mert hányok tőlük. Aztán kb 2 hete miután megettem egy fél banánt hányingerem lett, és ki is hánytam. Attól kezdve gyümölcsöt sem ettem, majd 2-3 napra rá már semmit. 14kg-ot fogytam. A testtömegindexem szerint a jelenlegi súlyom pont ideális, de nem bírok leállni a koplalással. Vitaminos étrendkiegészítőkön, és tápszeren élek, de a napi 5-6 adag helyett csak egyet iszok meg. Eljutottam odáig, hogy már az étel gondolatától is hányingerem van. Anorexiás lennék?

        WEBBeteg szakértő válasza a étkezési zavar témában

        Tisztelt Kérdező!

        Az anorexia nervosa diagnózisának a kimondása bizonyos kritériumokhoz kötött: fontos például, hogy menstruációja van-e, illetve Ön hogyan ítéli meg a saját testsúlyát, és mit gondol a fogyásról? Az, hogy pontosan milyen típusú evészavara van egy pszichiátriai vizsgálatra lenne szükség.

        Üdvözlettel: Dr. Bakos Cinnia Dóra pszichiáter

        Tisztelt Kérdező!

        Szinte biztos, hogy nem anorexiás. Az ilyen betegekre ugyanis kifejezetten
        jellemző, hogy nem érzik magukat anorexiás betegnek, sőt még gyakran akkor
        is tiltakoznak ez ellen a diagnózis ellen, amikor csonttá-bőrré fogyva a
        családjuk orvoshoz akarja őket vinni.

        Sajnos levelében nagyon kevés a támpont, leginkább a hízással
        összefüggésbe hozott gyógyszer(ek) neve hiányzik, így a továbbiakban
        találgatnom kell. Ezért előre is elnézését kérem, ha látatlanban
        tapogatózva tévedek. De az a gyanúm, hogy az ön által meg nem nevezett
        gyógyszer például Zyprexa vagy Leponex is lehetett, amik schizophrenia
        elleni szerek, és valóban okozhatnak súlygyarapodást, különösen
        mozgásszegény életmód mellett. Elvileg valamilyen hangulatjavító is
        lehetne a kérdéses gyógyszer a súlygyarapodás mögött, de azért gondolok
        inkább a schizophreniára vagy valami ehhez közeli betegségre, mert a
        részletesebben leírt táplálkozási problémák így olvasva inkább egy
        fokozódó pszichés szétesésnek tűnnek, mintsem depressziós vagy szorongásos
        állapotnak. Ismétlem, elnézést, ha tévedek.

        Amit biztosan rosszul csinál, hogy mindenféle vitaminokkal,
        táplálékkiegészítőkkel próbálja azt pótolni, amit a változatos és
        rendszeres táplálkozásnak kellene biztosítania. Ez a tendencia igen
        veszélyes, és mindenképpen megállítandó!

        Mit lehet tenni? Akármi is a kiindulópont, most Önnek kivizsgálásra és
        orvosi segítségre van szüksége, hogy visszanyerje testi és lelki
        egyensúlyát. Kórházi befekvést javaslok!

        Jó egészséget kívánva: Dr. Dinya Zoltán

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-07-22 09:26:58; Megválaszolva: 2011. augusztus 02., 12:35

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdv 23 éves férfi vagyok kiskoromba kezdődött hogy hangokat hallottam elalvas előtt meg ha keveset aludtam ezt az orvosom nem differenciálható skizofréniának diagnoztizálta ).4 hónapja gyogyszermentes vagyok semmit nem szedek es annyira jol erzem...
        Tisztelt Doktornő, Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy mire utal, miként lehetséges az, ha én képes vagyok az agyamat érezni? (csakúgy, mint a gyomromat, tüdőmet, vagy más egyéb szervemet) Ismerőseim körében senki nem "képes" erre"....
        Jó napot! Erős szorongásos zavarok, melyek párkapcsolatban, és egyéb társaságban jelentkeznek, s ezek mellékhatásai miatt felkerestem egy pszichiátert. Akivel sok gyógyszert kipróbáltunk de az egyetlen negatív mellékhatásmentes gyógyszer...
        Tisztelt Doktornő 30 éve dolgozom folyamatos műszakban, éjszakázom is.Két éve kezdtem el antidepresszánst szedni, állandó szorongásra és alvási problémákra, amit édesapám halála felfokozott.Azt gondolom, a munkakörülmények miatt alakult...
        Tisztelt doktornö! Nem is tudom hol kezdjem.Gyerek korom óta félek a sulyos betegségektöl.Akkor ez a dolog még nem volt olyan erős de mostanra nagyon minden napomat ki tölti nincs nap hogy ne lenne valami bajom. Hol a hasam fájt hónapokig hol a...
        Kedves Doktornő, 2012 óta szedtem napi 150 mg Ketileptet, amit (mivel szorongásos tüneteim nagy mértékben csökkentek) sikerült 2017 decemberére 12,5 mg Kventiaxra csökkenteni. Decemberben javasolta kezelőorvosom a Kventiax elhagyását (minden...
        Jó napot kívánok. 3x ért olyan amióta egyedül élek a lányaimmal hogy mellkas szorítás/heves szívverés/hidegrázás/labremegés. Elmentem a háziorvoshoz, Ő azt mondta ezek pánik roham tünetei, pszhilogus segítségét kérjem.De addig is a...
        Kedves Doktornő! Dióhéjban a gondom. Az elmúlt 4 évben pornófüggő voltam.Nyár elején már éreztem h nem nagyon izgulok a pornóra, plusz lett egy barátnőm akivel randiztam és mindig amikor kontaktus volt köztünk felállt de nem 100%osan Aztán...
        Jó napot kívánok. Segítséget szeretnék kérni. 31 éves egyedülálló anya vagyok iker kislányokkal. Amióta megszülettek a lányok a szüleimmel éltünk egy két szobás lakásban.Elkezdtek nőlni a lányok,kinőltük anyukámék házát (3éves...
        Tisztelt Doktornő! A napokban tudtam meg,hogy 5 hetes terhes vagyok a páromtól. Páromnál évekkel ezelőtt nagyon kevés esélyt adtak arra,hogy gyereke születhessen. (alacsony spermiumszám miatt) Mind kettőnket nagyon meglepett ez a hír. A...