• Fogamzásgátlás, Symicia....Lehet, hogy rosszul szedtem be a gyógyszert?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/ Doktor úr! Kb. 6hónapja szedem a Symicia nevű gyógyszert. Fogamzásgátlás és IR "kezelésének" kettős céljával döntöttünk e mellett az orvosommal!Ő most szabadságon van én pedig aggódom, hogy helyesen jártam-e el...ezért szeretném az Ön tanácsát kérni! Február 25én(péntek) elfelejtettem bevenni a gyógyszerem de ezt a szombati adaggal együtt pótoltam...ez volt a havi csomagból az utolsó 2 tablettám.Ezt követően kellett volna hagynom a 7nap gyógyszerszünetet, de vasárnap gyomorrontás miatt hánytam...elkezdtem aggódni h e miatt nem-e baj lesz a tablettamentes héten, ezért tovább szedtem a köv havi adagot szünet tartása nélkül. Aznap(vasárnap) nem vettem be tablettát,mert rosszul éreztem magam és kihánytam volna, csak hétfőn reggel a vasárnapit és hétfő este a hétfői szemet, ugyanis én minden este pontban fél9kor veszem be a tablettákat. Nagyon megijedtem és a betegtájékoztatóban olvasottak alapján azt a lehetőséget választottam, hogy nem tartok 7napos szünetet(pedig lehet h utolsó 2tablettánál ez lett volna az ésszerű??,de idegességemben lehet a rosszabbik megoldást választottam?) hanem egyből folytatom tovább az e havi(márciusi) adaggal.Nem tudom hogy helyesen jártam-e el és ezzel a lépéssel nem-e nagyon összezavarom a szervezetem, ugyanis így februárban nem menstruáltam. Ezzel a lépéssel ugyanúgy meg fog-e jönni a szokásos módon a menstruációm? Mert a tájékoztató azt írja h "valószínűleg megvonásos vérzése lesz a csomag bevétele után" de ír pecsételést is...ez utóbbi minden esetben előfordul? Hogyan járjak el ha esetleg mégsem jönne meg a 7napos tablettamentes szünetben? A 8naptól ugyanúgy ,ha minden rendben van és valóban jelentkezik vérzés, szedjem a gyógyszert az eddig megszokott módon(21nap7nap)?Februárban nem éltem nemi életet mert párom külföldön tartózkodik.Igazából attól tartok a legjobban, hogy nem fog eme kavarodás miatt vérzésem jelentkezni. Számomra a gyógyszer az IR kezelés egyik fontos eleme a diéta mellett, ezért nagyon aggódom, bár az IR-m nem erős szintű. Az IR miatt sosem volt normális és pontos időben a menstruációm, sokszor volt h hónapokig kimaradt, ezért is döntöttünk a fog.gátló mellett az orvosommal, valamint a párkapcsolat miatt is. Tehát kedves Doktornő/ Doktor úr! Várom mielőbbi válaszát és azt hogy hogyan járjak el ezek után, illetve h az eddigiek megfelelőek-e ahhoz hogy jelentkezzen a vérzésem a 21 tabletta bevételét követően a 7napos szünetben?! Jó egészséget és jó munkát kívánok! Üdvözlettel: B. Viktória

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Viktória! Semmi baj nincsen, a 7 napos gyógyszerszünetben meg fog jönni a vérzés. Ha a folyamatos szedés miatt addig pecsételő áttörées vérezgetés jelentkezne, attól sem kell megijedni - szedje végig a 21 napot, majd 7 nap szünet.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. március 03., 18:07; Megválaszolva: 2011. március 06., 21:44

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Úr/Nő! Tegnapi nap a párommal kicsit hevesebbre sikerült az együttlétünk. Óvszerrel védekeztünk és a pénisze kicsúszott a hüvelyemből. Fájdalmat éreztem majd enyhe vérzés is jelentkezett. Megnéztem magam és a kis és a nagy...
        Május 2.án megjött 6.án elmult.2 napja fájnak a melleim nagyon a bimbóim nagyon érzékenyek lehetséges hogy terhes vagyok vagy csak azért fájnak hogy nemsoká menstruálok.
        Azt szeretném megkérdezni hogy az normális e hogy HGS után nem akar ciklusom lenni 2 hónapig majd megérkezik és már 8 napja tart 12-19 .éig ?
        Kedves doktor! Én 20 éves vagyok, és 4 napja kezdődött nálam, hogy égető érzés volt mikor pisilés után ki töröltem. Most viszont, már meg néztem miért faj ennyire. És ki van pattogva az egész intim részem. Elég nagyok. Először sárga a...
        Tisztelt Doktornő! Köszönöm szépen a válaszát a mióma problémámmal kapcsolatban. Ahogy a Doktornő is írta, Anyukámnak súlyos vérzészavarokat és hasi fájdalmat okozott a miómája, a végén már vérszegény volt, ezért vették ki a...
        Tisztelt Doktornő! Kb 10 eve szedek fogamzasgatlot (Yasminelle). Egyszer mar tartottam par honapos szunetet, minden rendben ment, idoben jott meg a menstruaciom. Most is szunetet szerettem volna tartani, a gyogyszer abbahagyasa utani elso menstruacio idoben...
        Jó napot, azzal a kérdéssel fordulnék önhöz, hogy tavalyi évben tavasszal kezdődően minden második héten felfazas gyötört de addig a pontig míg antibiotikumot kellet szednem (pl véres vizelet) voltam vele nőgyógyásznál aki azt mondta, hogy...
        Tisztelt Doktor Ur! Az lenne a kerdesem hogy ha egy Nuvaring gyurut ketszer hasznaltam fel,masodjara is megvan e a fogamzasgatlo hatasa? Vagy mindenkeppen uj gyurut kellett volna felhelyeznem? Magyaran 1 gyurut hasznaltam 2 ciklus soran.
        Szép napot! Kb egy éve áll fenn a problémám hol kisebb hol nagyobb mértékben. A párommal való együttlét során erős valadekozas kezdett jelentkezni. Teljesen színtelen es szagtalan, vízszerű. Eleinte úgy gondoltam hogy én belőlem jön, de...
        Udv.véletlenül spermas kezzel a hüvely bejaratához értem.lehetek terhes? A ciklusom 26 napjan volt.ez( maj 04) azota nem jott meg