• Szexuális vágy

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Néhány hónapja szexuális vágyam teljes eltűnését tapasztalom. Mi lehet az oka? Érdemes-e vele orvoshoz fordulni?

        WEBBeteg szakértő válasza a libidó csökkenése témában

        A szexuális vágy, azaz libidó csökkenésének vagy akár teljes hiányának számos oka lehet. Többek között a leggyakoribb a stresszes életvitel vagy a fokozott pszichés megterhelés, akár a munkahelyen, akár az otthoni környezetben. Esetenként hosszan tartó gyógyszerszedés (pl. antidepresszánsok, esetleg fogamzásgátló tabletta, stb.) is kiválthat időlegesen libidó csökkenést. Tudni kell azonban, hogy ez a folyamat visszafordítható. Legtöbbször a közös megbeszélés vagy olyan helyzetek keresése, ami mindkét fél számára megnyugtató, ellazító lehet, már önmagában megoldást nyújthat. Ha ez nem segít érdemes orvoshoz, szexuálpszichológushoz, párterapeutához fordulni.

        Dr Szilvási Ferenc nőgyógyász

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-03-04 16:11:14; Megválaszolva: 2011. július 27., 12:20

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr! Másfél hónapja, egyik napról a másikra tapintásra fájdalmassá vált a szeméremtestem, először csak egy kisebb területen, most már mindenhol (nagyajkak, kisajkak), továbbá a végbél környékén a fenekem is. Egész nap...
        Kedves Doktor Úr, Nyaralás miatt szeretném eltolni a menstruációm 1 héttel. Mivel nem szedek fogamzásgátlót az orvosom Orgametrilt írt fel. A menstruáció várható kezdeti napját megelőző 8.napon kezdtem el szedni napi 2x1 tablettát. A 6....
        Áprilisban együtt voltam valakivel,áprilisban menszeszeltem is,májusban is, júniusban kimaradt,júliusban gyógyszertől megjött,tesztet csináltam negatív kb (20-at) 2017.08.11én voltam dokinál,azt mondta nem vagyol terhes,csak annyit mondott hogy...
        Kedves Doktor Úr ! Viszonylag új kapcsolat révén párommal óvszerrel védekeztünk, viszont fogamzásgátló tablettát is szedek, de így gondoltam minden szempontból biztonságosnak. Aktus közben nekem így fájt az együttlét, valószínűleg az...
        Tisztelt Doktor Ur! Masfel honapja arany-rez otvozetu spiralt raktak fel hogy megakadalyozzak a konizacio utani mehszajosszetapadast mely mar ketszer megtortent. Julius 2-an rakta fel a spiralt az orvos,a menszesz 3.napjan. A julius vegi menszeszem 5 napos...
        Kedves Doktor úr! A citológiai eredményemen ez szerepel: Cyt: 5SC P: P5 TBS: C3A, The: T7. Squamous Carcinoma. Elszarusodó és el nem szarusodó típusú Tumor sejtek észlelhetőek invasiora utaló jelekkel. Én a P1-P5 közötti értékelést ismerem,...
        Tisztelt Doktor úr! 26 éves nő vagyok, és 4 éve szedem a Yadine fogamzásgátló tablettát. Tudom, hogy lehetséges a menstruáció késleltetése, eltolása, azonban még sohasem csináltam. Most úgy tűnik, szükségessé fog válni, viszont kissé...
        Jó napot! Szeretnék érdeklődni, hogy ez mitől lehet? 3 hete voltam nyilvános strandon,rá egy hétre elkaptam egy hüvelyi fertőzést, szedtem rá canesten hüvelytablettát és kentem is a kenőccsel 2 hétig,de a Gyn0philus hüvelytabletta...
        Tisztelt Doktor Úr! 40 éves nő vagyok. Nem szültem még. Eddig minden hónapban normális 28-30 napos ciklusaim voltak. AZ utóbbi időben nagyon stresszes voltam, többször vettem be 0,25-ös frontint. Ebben a hónapban sajnos nem jött meg időben a...
        T. Doktor úr! A problémám a következő, a menzeszem elmúlása után ami egyébként a szokásos időben történt, még aznap délután újra véreztem, majd megint abbamaradt, másnap este újra vérezni kezdtem, élénkpiros vérzéssel, nem...