• Fogamzásgátló szedésének abbahagyása

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő!

        Nemrég abbahagytam a Yadine nevű fogamzásgátló szedését, egész pontosan az áprilisi menzeszem után már nem kezdtem el az újabb adagot. A májusban esedékes mestruációm ( május 6. szerda ) azonban 2 napja késik. Élek szexuális életet, de természetesen nagyon odafigyelünk a párommal, és rendszeresen használunk kondomot( előfordul, hogy az aktus elején gumi nélkül is belémhatol, de mielőtt bármi történne, vagy úgy érezné, azonnal felhelyezi az óvszert ) . Tisztában vagyok a ténnyel, hogy ilyenkor a hormonháztartásnak újra helyre kell állnia, de mégis mennyi idő múlva kell esetleg attól tartanom, hogy talán terhes vagyok? Érdemes tesztet csinálni vagy csak túlzottan aggódom?

        Válaszukat és megértésüket előre is köszönöm.

        WEBBeteg szakértő válasza a menstruáció témában

        Kedves Hölgyem!

        Az is megszakításos közösülésnek számít, amit most folytatnak, így ez nem biztonságos. Ha egy héten belül nem jön meg a menses, akkor csináljon egy terhességi tesztet.
        Gyakori egyébként, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után nem jön meg a menses, 3 hónap után el lehet menni egy nőgyógyászhoz, hogy szükség esetén gyógyszeresen hozzák azt meg.

        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-05-08 12:23:32; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 08:57

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr!! Hatvan éves nő vagyok, anyuka, nagymama és tanárnő, és nőgyógyászati betegségem kapcsán kérek tanácsot, értelmezési és megoldási segítséget. Júniusban mintavétel történt a méhemből. Két kaparékról szól a...
        Tisztelt Doktor Úr! Vesekő miatt nemrég 5 napig antibiotikumot kellett szednem, ami sajnos rám sincs jó hatással, de most elmaradtak a szokásos nőgyógyászati panaszok. Azonban éreztem, hogy valami nem stimmel, kevés, barnás folyásom volt, így...
        Jó estét kívánok. Nekem olyan kérdésem lenne h.hüvely gombának megfelelő panaszaim vannak. Vettem Canesten Uno hüvely kupot de csak olyan kupot kaptam amihez krémet nem tudtak adni. Itthon találtam Canesten krémet a fiókba. Nem figyeltem a...
        Tisztelt Doktor Úr! Polip eltávolító mútét után az alábbi szövettani diagnózist kaptam: Polypus adenomatosus et adenocysicus endometrii. Focalis atypusos hyperplasia. Szükségesnek látja-e a méheltávolítást? Lehetséges-e más gyógymód?...
        Tisztelt Doktor Úr! 2éve küzdök folyamatos hüvelygyulladással egy drasztikus antibiotikum kúra után.Az elmúlt 2 leoltásnál 2 baktériumot,az enterococcus facialist és az e.colit muatta ki a labor.A nőgyógyász konzultált a...
        Kedves Dokrornő/Doktor úr! 2016 januárban a bal petefészkembe találtak két cisztát. Három hónap után visszamentem kontrollra és mivel nem szívódtak fel elküldött a nőgyógyászom CA 125 vérvizsgálatra. Annak az eredménye jó lett. Tavaly...
        Tisztelt Doktor úr! Csatolok a kórszövettani eredményem fotóját. Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy: - Ez alapján újabb műtét javasolt? - Rossz indulatú a minta? Köszönöm
        12. Én voltam a párommal együtt, azóta nem. Akkor is mint mindig védekeztünk azonban a legelején elfeledkeztünk róla és óvszer nélkűl kezdtük el. Nem éppen előnedvben gqzdag típus, és nem tudom mekkora mennyiségű előnedv is szükséges...
        Tisztelt Doktor Úr! Nagymamám 77 éves, pár hónapja kezdett vérezni, másodszor vettek tőle méhkaparékot, a másodiknak az eredménye a következő: Endometrium rosszindulatú daganata, Adenocarcinoma endometrii. Histologiai grade I. Polypus...
        Tisztelt Doktorúr! 26 éves túlsúlyos nő vagyok. A problémám a következő: az utolsó menstruációm június 24én kezdődött, és egy hétig tartott, gyengébb vérezéssel, mint szokott. Ugyanezen a héten eléggé meg voltam fázva, amire...