• Nőgyógyászati probléma

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Nő/Úr!

        Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy 4 éve szedem a Lindynette 20 tablettát. Pár hónapja tapasztalom azt, hogy 2 menstruáció közt köztes vérzés jelentkezik pecsételő formában. Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e hogy ez a gyógyszertől van? Olvastam nagyon sokat a petefészek cisztáról, és félek hogy esetleg az a probléma okozója. Decemberben voltam általános szűrővizsgálaton, az orvsom semmi rendellenesre nem hívta fel a figyelmemet.A hétvégén el kellett utaznom, és sajnos a gyógyszerem itthon maradt, így nem tudtam bevenni. Körülbelül 7 szem lett volna még vissza.
        A 3. napon vérzés jelentkezett, és kissé görcsöl a hasam is. Lehetséges hogy a szervezetem azt hiszi hogy vége a ciklusomnak, és ez menstruáció? Válaszát előre is köszönöm!

        Tisztelettel: Enikő

         

         

        WEBBeteg szakértő válasza a köztivérzés témában

        Kedves Enikő!

        Ha kihagyja a fogamzásgátló tablettát, akkor megvonásos vérzés lép fel, pontosan úgy, mint a 7 napos szünetben. Ilyenkor nincs saját ciklusa, hanem ezt a gyógyszer tartja fent.

        Fogamzásgátló mellett egyébként ritka a petefészek ciszta kialakulása éppen azért, mert nincs peteérés. Valószínű váltani kellene egy másik készítményre, és megoldódna a vérzészavar is.

         

        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-04-08 14:31:50; Megválaszolva: 2011. szeptember 23., 14:44

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Körülbelül másfél éve vannak hüvelyi gondjaim. 19 éves vagyok. Több nőgyógyásznál is voltam, általában azt mondták hüvely gomba valamint egy kis bakteriális fertőzés okozhatja a gondot és a panaszokat. Erre...
        Kedves Doktor Úr! 8. napja szedem az Iamna fogamzásgátlót első alkalommal. A menstruációm kb. az 5. napra véget ért, a 6. napon barnás nagyon kis mennyiségű vérzés volt, a 7. napon kb. semmi, most a 8. napon pedig rózsaszínes és az...
        Üdvözletem!A tegnapi napon párommal szexelni szerettünk volna de mikor behatolt kellemetlen érért éreztem a hüvelyemben.Ezután álló pozícóban hüvelykujjal (a fenekem felé) egy puklit érzékeltem ami tapintásra is kellemetlen érzéssel...
        Szeptemberbe még ott volt Márciusba nem látták az ultrahangon. 10 éve rakták fel. Eddig jol müködött
        Tisztelt Doktorúr/Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy mennyi az esélye annak, hogy terhes lett a barátnőm. Május 15.-én jött meg neki utoljára. Ezt követően június 2.-án voltunk együtt, ahol aktus közben kiszakadt az óvszer,...
        Üdvözlöm! Olyan kérdésem lenne, hogy a fogamzásgátló bevétele után egy órára lett egy kissebb hasmenésem de csak egyszer. Azóta nem voltunk együtt a párommal. Lehetek terhes? Mert köztes vérzésem is volt 4napig. A mensesem meg fog így...
        Jó estét! 36.életévemben vagyok. Volt 13-14 éves koromban jóindulatú cisztám a jobb mellemben. Jelenleg krónikus kismedencei fájdalom,alhasi fájdalom,menstruációs fájdalom ,közti vérzés,rendszertelen menstruáció,dysmenorchea ,kötött...
        Tisztelt Doktor Úr Frakcionált curetten ,és méhpolip eltávolításán vagyok túl.A záró jelentésemben szerepel,, A műtét során a szondahossz 10 cm volt és nagyobb , tágult méhüreget észleltünk ,, . a zárójelentés elején felvételi...
        1 éve új párkapcsolat, előtte sose volt probléma. Utóbbi 1 évben együttlétek után felfázásszerű tünetek (csípő vizelet stb.). Orvos mindig adott rá antibiotikumot, elmúlt. Közben rákszűrés stb nem mutatott problémát. 2017 december...
        Űdvözlöm! Azért fordulok önhöz,mert összezavarodtam,és a nőgyógyászom jelenleg nyaraláson van. Csak jövőhéten lesz. Vérzés zavaraim vannak,voltam hormon vizsgálaton. Nőgyógyásznál voltam 06.28.-án. Felirt az orvos Milligest fogamzás...