• Hormonzavar?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktor Úr/ Nő ! Szeptemberben hagytam abba a fog.gátló szedését. Most az utóbbi 1-2 hónapban vettem észre magamon különböző változásokat: Megnőtt a hasam alsó része (a köldököm és a nemiszervem közötti rész), a mellbimbóm pl. meleg hatására annyira megduzzad, hogy ekkorának még sosem láttam, és a mellbimbóm körül dudorok tömkelege van, valamint a mellbimbóm közepe sötét színű, majdnem fekete. Ezek hormonális változások? Az abbahagyás óta az első mensim 42 napra érkezett, most a 37.napon vagyok és még nem jött meg. Lehet hogy abbahagytam a gyógyszert és ezzel teljesen megborítottam a hormonháztartásomat? Válaszát köszönöm! Viki

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Viki!

        A terhességet kellene kizárni, amit leirt lehet terhességre jellemző. Tabletta abbahagyása is okozhatja a ciklus felborulását, a menses kimaradását is átmenetileg, forduljon nőgyógyászhoz.

        Üdvözlettel: Dr. Nyitray Gábor  


         A kérdésre a választ a www.fokuszbanano.hu portál orvosszakértője írta >>Tovább a www.fokuszbanano.hu-ra!


         
         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-12-13 14:04:54; Megválaszolva: 2011. augusztus 18., 14:10

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Úr/ Nő! Ma voltam nőgyógyászati vizsgálaton. Terhes vagyok kb. 7 hetes még pontosan nem tudták megállapítani. Azért mentem el mert olyan érzésem van mintha még akarna jönni és barátok is. Hüvelyi uh-t a doktor Úr azt mondta 9x8...
        Kedves Doktor Úr! A Nuvaring fogamzásgátló gyűrűt használtam amit 02.05-én eltávolítottam mert párommal gyermeket szeretnénk. Rá 3 napra,02.08-án jelentkezett az "elvonásos vérzésem" ami nekem kb. 5-6 napig tartott. Lehetséges ebben a...
        Tisztelt Doktor Úr!HPV diagnosztizáltak nállam, Cin1 lett a diagnózisom, január 24 LÉÉP cinizációt végeztek nállam, már megvan a szövettani eredmény, az orvos szerint minden rendben van, de már szerdán, jövő héten lesz négy hete a...
        Tisztelt Szakértő! 5hónappal ezelőtt egy nőgyógyászati vizsgálat alkalmával kiderült, hogy a bal petefészkemben van egy 40mm-es ciszta. Kaptam rá gyógyszeres kezelést(2hónapig) de nem múlt el. Ezután laporoszkópiás műtétet javasolt az...
        Tisztelt Doktor Úr! Az alábbi problémával fordulok Önhöz! Kb három hete elkezdett fájni a jobb mellem. Az egész mell területére vonatkozó fájdalomról van szó, néha égő érzés is társul hozzá. Bár az most már csak ritkán. Nagyon...
        Tisztelt Doktor úr/hölgy! A nőgyógyásznál hpv gyanúm igazolódott mit tegyek illetve ez a betegség mit foglal magában? Viszont P2es lett a citológiám, mindent rendben találtak csak ez a gyanú van. Illetve lehet e gyerekem ez miatt? Mitől...
        Tisztelt Hölgyem/Uram! Ma voltam nőgyógyászati ultrahangon. Lelet: A méhtest 42 mm átmérőjű. A méh homogén strukturájú. A méhnyálkahártya 19 mm vastagságú helyenként inhomogén szerkezetű. A petefészkek eltérés nélküliek. A...
        Tisztelt Doktor Úr! A nőgyógyász a trisequens tablettát írta ki nekem. Kb. 2 éve rendszertelen a menstruációm. Hormonalisan az ösztrogén szintén magas,a progeszteron szintem alacsony.allando petefészek cisztaim vannak. Kuretre is sor került....
        Tisztel Doktornő/ÚR! Évek óta fennálló havi bő vérzés és vashiányos vérszegénység megoldására az orvosom a Mirenat javasolta.2017.11.27 én fel is helyezte. Azóta szinte minden nap pecsételő barnázást tapasztaltam, ami nem ért...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! December elején volt missed ab műtétem (8 hetes terhesség volt). A műtét rendben zajlott, utána se görcs, se láz nem jelentkezett. Kontroll 1 hónap után volt, szinten minden rendben. 5 hét után jött meg az első...