• Yadine

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Üdvözlöm.Tanácsát szertném kérni!2008.01.07.-én,megszültem első gyermekemet,akit 6 hónapig szoptattam,ezalatt a Kerazette nevű fogamzás gátlót szedtem,majd ezután orvosom a Yadine-t írta fel,mivel panaszom az volt,hogy csökkent a szexuális vágyam:(Sajnos javulást-e téren ez agyógyszer sem segített,sőt nagyon ideges,feszült,és depressziós vagyok,a libidóm pedig 0%,Mit tudna nekem tanácsolni,nagyon elvagyok keseredve,hisz féltem a párkapcsolatomat,és félek soha nem leszek már a régi az ágyban?:(Köszönöm válaszát.Üdv:Moncsa

        WEBBeteg szakértő válasza a libidó témában

        Kedves Moncsa!

        Úgy látom, nagyon feszült a jelenlegi helyzet miatt. Nem tudom, vajon arra van-e lehetőség, hogy a tablettát egy időre teljesen letegye? Esetleg gondolkozhatna más fogamzásgátlási módszeren, mint a méhen belüli eszköz, ami az Ön esetében egyszerű lenne, hiszen már szült. Ha ismét babát szeretne, csak el kell távolítani. Persze meg lehet próbálni másik tablettára is váltani, és biztosan nagy szerepet játszik a pszichés fáradtság is Önnél. Szülés után, amikor valaki egy kisbabáról gondoskodik, természetes is lehet, hogy csökken a szexuális vágy, álmos, fáradt az ember, egy új szerepkörben is teljesítenie kell, és valóban depresszió is gyakrabban fordul elő, mint gondolnánk. Egy év eltelt, pont ma, és jogosan szeretné óvni a házasságát.

        Talán érdemes lenne elmennie egy pszichológushoz, vagy pszichiáterhez, és beszélgetni arról, hogy pontosan mit is érez. Valóban van-e depresszió, mert azt esetleg gyógyszeresen is lehet kezdeni, vagy csak a feszültséggel, a felelősséggel nehéz megbirkóznia, amiben viszont egy pszichológus tudna sokat segíteni.

        Higgye el, nincsenek szuperanyuk, akik könnyedén mindent megoldanak, tökéletes feleségek, és anyák. Az első lépés, amit Ön már megtette, hogy beismeri, probléma van. Ennek több oka is, például a gyógyszer, de lelki tényezők is jelentősen befolyásolhatják a helyzetet. szépen sorban keresse meg az okokat, és ha szükség van, kérjen nyugodtan segítséget szakembertől.
        Mielőbbi jobbulást kívánok!

        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-01-07 22:39:00; Megválaszolva: 2011. augusztus 22., 08:30

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktor Úr! A Nuvaring fogamzásgátló gyűrűt használtam amit 02.05-én eltávolítottam mert párommal gyermeket szeretnénk. Rá 3 napra,02.08-án jelentkezett az "elvonásos vérzésem" ami nekem kb. 5-6 napig tartott. Lehetséges ebben a...
        Tisztelt Doktor Úr!HPV diagnosztizáltak nállam, Cin1 lett a diagnózisom, január 24 LÉÉP cinizációt végeztek nállam, már megvan a szövettani eredmény, az orvos szerint minden rendben van, de már szerdán, jövő héten lesz négy hete a...
        Tisztelt Doktor Úr! Az alábbi problémával fordulok Önhöz! Kb három hete elkezdett fájni a jobb mellem. Az egész mell területére vonatkozó fájdalomról van szó, néha égő érzés is társul hozzá. Bár az most már csak ritkán. Nagyon...
        Tisztelt Doktor úr/hölgy! A nőgyógyásznál hpv gyanúm igazolódott mit tegyek illetve ez a betegség mit foglal magában? Viszont P2es lett a citológiám, mindent rendben találtak csak ez a gyanú van. Illetve lehet e gyerekem ez miatt? Mitől...
        Tisztelt Hölgyem/Uram! Ma voltam nőgyógyászati ultrahangon. Lelet: A méhtest 42 mm átmérőjű. A méh homogén strukturájú. A méhnyálkahártya 19 mm vastagságú helyenként inhomogén szerkezetű. A petefészkek eltérés nélküliek. A...
        Tisztelt Doktor Úr! A nőgyógyász a trisequens tablettát írta ki nekem. Kb. 2 éve rendszertelen a menstruációm. Hormonalisan az ösztrogén szintén magas,a progeszteron szintem alacsony.allando petefészek cisztaim vannak. Kuretre is sor került....
        Tisztel Doktornő/ÚR! Évek óta fennálló havi bő vérzés és vashiányos vérszegénység megoldására az orvosom a Mirenat javasolta.2017.11.27 én fel is helyezte. Azóta szinte minden nap pecsételő barnázást tapasztaltam, ami nem ért...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! December elején volt missed ab műtétem (8 hetes terhesség volt). A műtét rendben zajlott, utána se görcs, se láz nem jelentkezett. Kontroll 1 hónap után volt, szinten minden rendben. 5 hét után jött meg az első...
        Tisztelt Doktor Úr! Tavaly szeptemberben fogamzásgátlót írt fel a nőgyógyászom, amit csupán csak 1 hónapig szedtem, mert nem volt jó. Pontosabban a 2. levél 5. szeménél saját döntésre hagytam abba, mert a bal lábam és a bal karom zsibbadt,...
        Tksztelt Doktor úr! Mi lehet a hüvelyemben egy kemény kicsi csomo? Mitől lehet? Mitől alakulhatott ki? Mikor a középső ujjamal megtapintom a hüvelyemben akkor kicsit fáj.