• PCOS vagy nem PCOS?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Webdoktor! Mivel jelenleg külföldön élek, nem igazán tudom mit is tehetnék. Szeretnék orvoshoz fordulni, de nem igazán tudnám elmagyarázni a kórtörténetemet az itteni orvosoknak. Ezért fordulok most Önhöz, h online tanácsot kérjek állapotomról. Most 26 éves vagyok és 8 évig szedtem fogamzásgátló tablettát. Az első 5 évben tri-regolt, majd Lindynette-et szedtem. Ez utóbbi szedésekor tapasztaltam a 21. tabletta bevétele és a menstruáció megkezdése közötti időszakban történő szexuális aktus közbeni vérzést. A gyógyszer szedését januárban hagytam abba, a menstruációm azóta nem állt helyre. Februárban cisztám volt, ami el is tűnt egy hónap után. Aztán csak 1-2 napos menstruációim voltak. Májusban a vérzésem elmaradt ezért még a kiutazásom előtt orvosom fordultam, de nem talált semmilyen szervi elváltozást, vagy cisztát. Norcolutot írt fel, de azt tanácsolta h azért várjak egy kicsit hátha a stressz okozza a menstruációm kimaradását. Júniusban volt egy 3-4 napos vérzésem, azóta semmi. A Norcolutot nem szedtem be (őszintén szólva, nem hiányzik a havi vérzés). Megismerkedtem valakivel és a problémám a következő: szexuális együttlét során vérzés jelentkezik és a pecsételő vérzés még másnap is fennáll. Aztán elmúlik. Aktus közben és másnap sem érzek semmiféle fájdalmat. Kérdésem az lenne, h mi okozhatja ezt a problémát. Gondoltam már arra is h esetleg PCOS-m van. Azért gondoltam erre mert az arcbőröm is megváltozott az utóbbi fél évben (aknés, pattanásos, pedig korábban soha nem volt ilyen problémám). Tudom h el kell mennem kivizsgálásra, de a magyarországi orvosokban még mindig jobban megbízok még így online is. Válaszát előre is köszönöm!

        WEBBeteg szakértő válasza a menstruáció témában

        Kedves Kérdező!

        Semmi komoly baj nincs, azt hiszem. Mivel hosszú idő után állt le a gyógyszerről, így a vérzészavar érthető. Előfordul, hogy 1 év is eltelik míg helyreállnak a mensesek. A pattanásosság azért jöhet elő, mert a tablettának van férfihormon ellenes mellékhatása, ez most ugye kiesett. Az is fog idővel javulni. A sex közbeni vérzésre a magyarázatot nem tudom, amennyiben az elmúlt 1 évben járt nőgyógyásznál és volt rákszűrése (ami negatív volt), akkor csak arra tudok gondolni, hogy egy kis krónikus gyulladása, esetleg enyhe méhszájsebe van. Ezt érdemes lenne azért megnézetni.

        Üdvözlettel: Dr. Juhász A. Gábor

        A kérdésre a választ a www.fokuszbanano.hu portál orvosszakértője írta >>Tovább a www.fokuszbanano.hu -ra!

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-09-18 22:47:32; Megválaszolva: 2011. augusztus 08., 10:03

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Úr/ Nő! Ma voltam nőgyógyászati vizsgálaton. Terhes vagyok kb. 7 hetes még pontosan nem tudták megállapítani. Azért mentem el mert olyan érzésem van mintha még akarna jönni és barátok is. Hüvelyi uh-t a doktor Úr azt mondta 9x8...
        Kedves Doktor Úr! A Nuvaring fogamzásgátló gyűrűt használtam amit 02.05-én eltávolítottam mert párommal gyermeket szeretnénk. Rá 3 napra,02.08-án jelentkezett az "elvonásos vérzésem" ami nekem kb. 5-6 napig tartott. Lehetséges ebben a...
        Tisztelt Doktor Úr!HPV diagnosztizáltak nállam, Cin1 lett a diagnózisom, január 24 LÉÉP cinizációt végeztek nállam, már megvan a szövettani eredmény, az orvos szerint minden rendben van, de már szerdán, jövő héten lesz négy hete a...
        Tisztelt Szakértő! 5hónappal ezelőtt egy nőgyógyászati vizsgálat alkalmával kiderült, hogy a bal petefészkemben van egy 40mm-es ciszta. Kaptam rá gyógyszeres kezelést(2hónapig) de nem múlt el. Ezután laporoszkópiás műtétet javasolt az...
        Tisztelt Doktor Úr! Az alábbi problémával fordulok Önhöz! Kb három hete elkezdett fájni a jobb mellem. Az egész mell területére vonatkozó fájdalomról van szó, néha égő érzés is társul hozzá. Bár az most már csak ritkán. Nagyon...
        Tisztelt Doktor úr/hölgy! A nőgyógyásznál hpv gyanúm igazolódott mit tegyek illetve ez a betegség mit foglal magában? Viszont P2es lett a citológiám, mindent rendben találtak csak ez a gyanú van. Illetve lehet e gyerekem ez miatt? Mitől...
        Tisztelt Hölgyem/Uram! Ma voltam nőgyógyászati ultrahangon. Lelet: A méhtest 42 mm átmérőjű. A méh homogén strukturájú. A méhnyálkahártya 19 mm vastagságú helyenként inhomogén szerkezetű. A petefészkek eltérés nélküliek. A...
        Tisztelt Doktor Úr! A nőgyógyász a trisequens tablettát írta ki nekem. Kb. 2 éve rendszertelen a menstruációm. Hormonalisan az ösztrogén szintén magas,a progeszteron szintem alacsony.allando petefészek cisztaim vannak. Kuretre is sor került....
        Tisztel Doktornő/ÚR! Évek óta fennálló havi bő vérzés és vashiányos vérszegénység megoldására az orvosom a Mirenat javasolta.2017.11.27 én fel is helyezte. Azóta szinte minden nap pecsételő barnázást tapasztaltam, ami nem ért...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! December elején volt missed ab műtétem (8 hetes terhesség volt). A műtét rendben zajlott, utána se görcs, se láz nem jelentkezett. Kontroll 1 hónap után volt, szinten minden rendben. 5 hét után jött meg az első...