• Segítség kérés

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! / Doktor úr! Azzal a problémával fordulok önökhöz, hogy barátomnak 2010 februárjában volt egy trombózisa, vagyis a jobb lábába 2 és a tüdejébe 2 vérrögöt találtak. Azóta szednie kell a Coumadin tablettát, ami mindig változik milligrammban. Az orvosok javasoltak, hogy abba hagyhatja a gyógyszer szedését, mert kb: fel évig szoktak szedni. De neki meg a múlt heten is 1.9 volt a ver sűrűsége.O továbbra is szedi, mert tart attól, hogy ellenőrzés nélkül újra sűrűbb lenne a vére. Az én aggodalmam arra terjed ki, hogy azóta is be van dagadva a lába, ugyan úgy mint egy evvel ezelőtt és éjszakánként pakolja egyik helyről a másikra, görcsbe rándul sokszor a lába és fájlalja. A kérdésem: ez meddig tart? és mit kellene tennie ahhoz hogy jobb legyen. A lában mar látszanak a hajszálerek és kicsit sokszor kekes. Bar szerintem ez a súlyától is adódhat 105 kg. Igazan azóta gyarapodik a súlya mióta a gyógyszert szedi. Kerem segítsen, hogy miért faj meg most is a lába és miért van bedagadva, talán meg ott vannak a vérrögök? Meddig kell szednie a gyógyszert és lehet ez jobb vagy továbbra is így marad. Köszönettel. Marcsi77.

        Dr. Szanyi Andrea válasza a trombózis témában

        Kedves Kérdező! Tüdőembolia után kb. 1 évig javasolt a véralvadásgátló gyógyszer szedése. Ha egyéb rizikotényező vagy genetikai hajlam is fennáll, javasolt a gyógyszer további szedése. A gyógyszer elhagyását követően néhány nap alatt kiürül a szervezetből és a véralvadási érték a gyógyszerszedés nélküli normál értékre tér vissza. Mélyvénás trombozis után sokáig megmaradhat a láb dagadása. A fellépő görcs ellen magnezium tartalmu tabletta szedése megpróbálható. A súlygyarapodással a véralvadásgátló szedése nincsen összefüggésben, talán a betegség következtében csökkent testmozgás lehet a háttérben.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Szanyi Andrea
        belgyógyász, háziorvos, geriáter Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Szanyi Andrea

        Kérdés: 2011. május 17., 20:26; Megválaszolva: 2011. május 22., 21:15

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr. Ujj Zsófia Doktornő! A következő kérdéssel fordulnék Önhöz: Kb 2 hete vettem észre a hónaljamban fájó, megnagyobbodott nyirokcsomókat. Néhány nap után elmentem vele egy magán ultrahangra ahol a doktornő a kérésemre a nyaki...
        Tiszteletem! Panaszaim 4 honapja kezdodtek mellkasi fajdalom nehez legzes kardiologia rendben mellkas rtg rendben verkep 13 feherversejt szam a fraszt hozta ram biztos voltam a leukemiaban produkalni kezdtem a tuneteit ismet verkep ra ket hetre mar minden jo...
        Kedves doktornő! Nagyon félek hogy leukémiám van. A tüneteim: olykor vérzik az orrnyálkahártyám, van pár apró bevérzés a karomon (bár ez már vagy két éve így van), nemrég megjelent egy sötét lila folt a vádlimon pedig nem ütöttem be,...
        Kedves Doktornő, A fő problémám az hogy kopaszodom (diffúz jelleggel) A már meglévő diagnózisam: hashimoto, Ir, és Pcos A leleteim szerint nagy eltérések nincsenek, orvosaim szerint az adatok önmagukban nem indokolnák a helyzetet. (hormon...
        Tisztelt Doktornő! A kérdésem leiden heterozigóta mutációm van és utazom június elején repülővel egyben 10 órát szükséges vérhigító ? és ha igen ki adhat nekem ? Köszönettel: Burka Tímea
        Tisztelt doktornő!panaszaim ket hete kezdodtek mellkas es hatfajas ezekkel a panaszokkal sbon voltam tegnap elott ekg.mellkas rtg negativ.vérképből infarktust kizárták de a vérben magas a feher versejt szám a csillagozottakat leirom Wbc:13,38gl...
        Kedves Doktornő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. Édesapámnak Leiden Mutatioja van és emiatt illetve egy tobb mint 10 évvel ezelőtti trombózis miatt Marfarint szed. Nemrégiben nyaki sztentet ültettek be neki ami miatt jelenleg Fraxiparine...
        Kedves Doktornő! Lenne még néhány kérdésem, bemásolom az előzményeket: Kedves Doktornő! 8 hónapos kisfiam vérképében aggasztanak az eltérések. Különösen a magas limfocita és a alacsony neutrofil érték nyugtalanít. Okozhatja ezt...
        Kedves Doktornő! 8 hónapos kisfiam vérképében aggasztanak az eltérések. Különösen a magas limfocita és a alacsony neutrofil érték nyugtalanít. Okozhatja ezt vérszegénység? Nem beteg, tudtommal nem áll a háttérben vírusfertőzés....
        Tisztelt Dr.Nő /Úr! 2008-ban készült CT vizsgálaton 2 db Cystát mutattak ki a lépemen. Mivel panaszokat nem okozott, el is felejtkeztem létezésükről. Egy esés következtében 2016-ban hasi ct vizsgálat készült, mely egy valószínűsitett...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Gyakorisága a kor előrehaladtával nő, de bármely életkorban kialakulhat.
        Tekintse meg infografikánkat, és tudjon meg többet az ajakherpeszről!
      • Hirdetések
      • Infografika és videó