• Vérzés tablettaszedés alatt a kimerültségtől?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Augusztus végén történt hogy 6 hónapos zavartalan tablettaszedés után először erős vérzés jelentkezett a szünet előtt 5 nappal.(Azon a héten nem sokat ettem és aludtam,több helyen olvastam hogy ez lehetséges ok ilyesmire.)Folytattam a szedést és megtartottam a szünetet is,a vérzés pedig így 5+7napossá hosszabbodott.A nőgyógyászom azt mondta nyugodtan szedhetem tovább (tudom hogy létezik ugyanebből a fajtából nagyobb hormontartalmú is) ha nem jelentkezik ilyen panasz a következő hónapokban nem szükséges gyógyszert váltani. A következő 21+7 nap teljesen zavartalan és megnyugtató volt. De most 9 nappal,majdnem a csomag felénél jelentkezett barnás,de erős és nagyobb mennyiségű vérzés.(Amit szintén stressz és alváshiány előzött meg.) A tablettákat most is szedem tovább a szünetig. A kérdéseim: Lehetséges hogy tényleg csak kimerültség idézte elő? Ettől még védett vagyok a terhességgel szemben,főleg ha szedem tovább ahogyan kell? Ha ennek a gyógyszernek számomra nem megfelelő a hormontartalma nem kellett volna szeptemberben is köztes vérzésnek jelentkeznie? Vagy ezek igazából tényleg csak akkor derül ki ha a következő hónapokban már nem fog jelentkezni ilyen?

        Dr. Herman Tünde válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Kérdező! Mindenképpen menjen el nőgyógyászhoz, történjen UH vizsgálat a petefészkek szerkezetének és a méhnyálkahártya vastagságának megítélése fontos, ezt követően döntsenek a fg. tabletta szedéséről.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Herman Tünde
        Szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Herman Tünde

        Kérdés: 2011. október 15., 20:51; Megválaszolva: 2011. október 18., 11:13

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...