• Diane után Dienille

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Nő! A problémám a következő: Kb. 5 éve szedem a Diane 35-öt, most leakarok róla állni, mert sok rosszat olvastam róla,pl: hajhullás a gyógyszer abbahagyása után.A nőgyógyászom most Dienille-t írt fel a bőrproblémáim miatt, és azt mondta ,hogy ez alacsonyabb hormontartalmú.De nem tudom ,hogy elkezdjem-e szedni, mert végül is ugyan az mint a Diane 35 és ha abbahagyom a Dienille szedését később akkor talán ugyan úgy előjön a hajhullás?Azt is olvastam, hogy a Diane 35 után kell egy alacsonyabb hormontartalmú gyógyszer a levezetéshez és akkor nem áll fenn a hajhullás veszélye.Vagy már mindegy, hogy mit szedek után, a Diane 35 miatt ezt már nem kerülhetem el? Ön mit gondol erről? Még egy kérdés, ha egy magasabb hormontartalmúról állok át egy alacsonyabbra akkor ugyan úgy véd, attól hogy alacsonyabb a hormontartalom?Mert sokan így esnek teherbe. A választ előre is köszönöm.

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Tisztelt Hölgyem! A hormonkészítmények azért kissé bonyolultabbak annál, mint ahogy Ön levele alapján elképzeli ("alacsony vs. magas hormontartalom"). A Dienille-nek nemcsak a hormontartalma más, mint a Dianénak, de a hormon típusa is. Mivel gesztagéntartalma kifejezetten antiandrogén hatású, a Dianeról történő váltás esetén a hajhullás mint androgén tünet szempontjából kifejezetten jó választás. De egyéb szempontból is. Alacsonyabb / más hormontartalma miatt nem fokozott a teherbe esés esélye a megfelelően kivitelezett (orvosa által bizonyosan elmagyarázott) váltásnál. Az pedig, hogy "sokan így esnek teherbe", megfelelő gyógyszerszedés mellett egyszerűen nem igaz.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. október 13., 10:42; Megválaszolva: 2011. október 16., 11:59

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot! A kérdésem az lenne hogy mitől lehet hogy a Dienille szedése mellett egy napig véreztem? Olyannak tűnt mint a menstruáció de csak nagyon kis ideig egy közepes mennyiségű vérzés volt. Most kezdtem el életemben először szedni és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Körülbelül fél éve Volina fogamzásgátlót szedek. Nemrégiben gombás fertőzes miatt kaptam mycosyst-gyno gyógyszer, es Dalacin hüvelykrémet, azutàn gynoflor hüvelykúpot. A kérdésem az lenne hogy bármelyik...
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai kezelés alatt állok szorongás, depresszió és alvászavar miatt. A gyógyszerek mellett kompenzált az állapotom. Tavaly októberben derült ki az epilepsziám, amire Lamolepet szedek. A problémám, hogy az egyetlen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...