• Fogamzásgátló abbahagyás

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Jó napot ! A következő lenne a problémám. 27 éves pcos nő vagyok. Jövő hónapban lesz egy éve, hogy hál'Istennek megszületett a kislányom. Az lenne a kérdésem, hogy Július óta kaptam a Mercilont (az orvosom azt mondta ez jó lesz a betegségemre), két hónapig szedtem is, de nagyon rossz volt a közérzetem, émelyegtem, szorongtam, rossz lett GGT-m, sokszor van olyan, hogy egymás után többször kell mennem pisilni (nem csak inger, jön is). Nem tudom biztosan, hogy ezek a gyógyszernek köszönhetőek-e, de úgy voltam vele, meglátom mi lesz. Szóval beszedtem mindet, 3-án meg is jött, ahogy kell, csakhogy tegnap megint elkezdtem vérezni. Ez az abbahagyás miatt van, hogy két hét alatt ez a második vérzés? Van valami teendő? És az előzőekben felsorolt dolgaim lehetnek a gyógyszer mellékhatásai, van a hormonok okozhatják? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm. Tisztelettel Ági

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Ági! A Mercilon a PCOS-re nem tekinthető optimális szernek, olyan fogamzásgátlót kellene szednie, amely gesztagén komponense antiandrogén hatással is bír - ilyenek a IV. generációsak, pl. Yadine, Yasminelle, Volina, Symicia, Jangee, Belara, Dienille. Erős androgén tünetek esetén (amelyekről nem ír) Diane 35, Cypromix, Minerva javasolt. A vérzészavar lehetett a gyógyszer abbahzagyása miatt, de ha ismétlődik, forduljon nőgyógyászhoz. A magasabb GGT-t esetleg okozhatta a fogamzásgátló (ha úgyis abbahagyta a tablettát, kb. 2 hó múlva vérvétellel ezt ellenőrizze). A vizelési panasz oka feltehetőleg hólyaghurut (felfázás), a fogamzásgátlótól független.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. szeptember 16., 10:43; Megválaszolva: 2011. szeptember 19., 18:18

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...