• TIA

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Nő/Úr! Jópár éve (5-6)szedek már fogamzásgátlót ( először Lindynette 20, aztán Yasminelle). A kétezres évek elején volt egy tünetegyüttesem, amit a leírások alapján TIA-nak gondolok. ( Beszédzavar, csőlátás, zsibbadás a test különböző pontjain). Azóta eltelt 6-8 év és mostanában megint rosszul lettem, de "csak" zsibbadás lépett fel a bal karomban és az arcomon(ajak, nyelv). Egy hete nem szedem a fogamzásgátlót, mert szinte biztos vagyok benne, h az okozta a problémákat! Akkor voltam neurológusnál, de mivel nem volt jó a CT gép, ezért nem készített vizsgálatot(!). Utána nem is volt panaszom hosszú évekig. A kérdésem az lenne, h most, h nem szedem már a tablettát, meg van-e az esély arra, h így is jelentkezik ez a tünetegyüttes? Elmegyek kivizsgálásra, de tudni szeretném, h okozhatott-e maradandó károsodást? ( atüneteim pár perc múlva elmúltak, innen gondolom, h TIA volt) Válaszát nagyon várom és köszönöm!

        Dr. Csuth Ágnes válasza a rosszullét témában

        Kedves Kérdező! A rosszullét nem biztos, hogy a tablettaszedéssel hozható összefüggésbe, de úgy gondolom, hogy jól tette, hogy leállt a tablettaszedéssel. Az nem garancia, hogy abbahagyta a gyógyszert arra vonatkozóan, hogy nem lesz több rosszulléte. A TIA-k átmeneti keringési zavart jelentenek, maradandó károsodás nem jellemző, de mielőtt bármilyen diagnózist feltételeznénk, szükséges egy alapos neurológiai kivizsgálás.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. július 29., 20:07; Megválaszolva: 2011. augusztus 01., 10:47

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai kezelés alatt állok szorongás, depresszió és alvászavar miatt. A gyógyszerek mellett kompenzált az állapotom. Tavaly októberben derült ki az epilepsziám, amire Lamolepet szedek. A problémám, hogy az egyetlen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...