• Fogamzásgátló tabletta és az izomműködés

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! Fitness-versenyre készülök amire főleg konditermi gépeken készülök.(heti 5 alkalommal).Továbbá kiegészítve aerob mozgással. Mellette diétáznom kell ami teljes értékű tápanyagbevitel(fehérje,szénhidrát nagyobb mennyiségben,zsír kisebb). Táplálékkiegészítők közül: a Proteinport (Whey Protein)és L-Glutamint és BCAA aminosav kiegészítőt szedek. Gondolkoztam a fogamzásgátló szedésén de olvastam hogy 50%ban is megnehezítheti az izomnak a kiépítését. Tudna esetleg nekem erről tájékoztatást adni? Továbbá jár e veszéllyel az egészségemre a táplálékkiegészítők és a fogamzágátló együttes szedése?

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Tisztelt Hölgyem! A fogamzásgátló tabletták kétféle hormonja közül a gesztagén hormon analógjainak lehet kevés férfihormon-szerű hatása. Ez anabolikus, azaz a szöveteket és így az izmot is segít felépíteni (pont úgy, mint a sokat emlegetett anabolikus steroidok, csak azoknál jóval gyengébben). Az ebből adódó kellemetlenségekkel is szembe kell persze nézni (bőrzsírosodás, pattanásosság, esetleg hajhullás stb.). A legmodernebb, negyedik generációs gesztagént tartalmazó készítmények (pl. Yadine, Yasminelle, Symicia, Volina, Belara, Dienille, Qlaira stb.) antiandrogén hatásúak, azaz a fenti hatásokat kivédik. ez a nők nagy részénél kedvező hatás - ez persze nem mondható el testépítési szándék esetén. Arra vonatkozóan nem tudok vizsgálatokról, hogy ezek a fogamzásgátlók valóban csökkentik-e a testépítés hatékonyságát, de elméleti megfontolások alapján ez várható. Így - tudomásul véve a fent említett esetleges mellékhatásokat - esetleg egy régebbi típusú készítmény (elsősorban levonorgesztrel hatóanyagú) lehet jó Önnek. Erről persze nőgyógyászával konzultáljanak.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. május 20., 23:38; Megválaszolva: 2011. május 23., 12:27

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...