• Menstruáció késése

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/NŐ! 21 éves vagyok és körülbelül 4 évig szedtem a Yasminelle tablettát, de gyakori felfázásos panaszaim miatt a nőgyógyász min. 2hónap gyógyszer szünetet javasolt.A gyógyszer abbahagyása után nekem nem jelentkezett köztes vérzés, viszont amikor meg kellett volna jönnie, ahhoz képest pontosan egy hetet késett az előző hónapban.Megijedtem, vettem terhességi tesztet, negatív lett majd meg is jött. Most pedig már 10 napot késik, pedig ha most megjön(ne) most szeretném újra elkezdeni a gyógyszert.(A párom is fiatal még, 6éve együtt vagyunk de még nem szeretnénk gyermeket). Első kérdésem, hogy normális- e , hogy most többet késik, mint előző hónapban? Ezen kívül olvastam olyat, hogy előfordul, hogy gyógyszer abbahagyás után kimaradhat a vérzés akár több hónapra is. A Yasminelle tablettát a menstruáció első napján kell elkezdeni. Hallottam arról,hogy gyógyszeresen is megindíthatják a vérzést, ha ehhez folyamodnék, akkor elkezdhetem a tablettát , vagy nem ajánlott, ha ilyen kezelésben veszek részt? Előre is köszönöm segítő válaszát! Tisztelettel: Diána

        Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Diána! Valóban több hónap is eltelhet egyes esetekben a tablettaszedés után, hogy a vérzés beálljon, de ez általában azoknál fordul elő, akiknek korábban se volt rendszeres a vérzés. Véleményem szerint hagyjon még időt, hogy megjöjjön a menses, nem lenne már most indokolt hormonkezeléssel meghozni.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. május 04., 10:50; Megválaszolva: 2011. május 05., 11:24

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...