• Fogamzásgátló

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő, Doktor Úr/ Két hete kedden kellett volna beszednem az utolsó szem Lyndinette 20-as tablettát. Mivel hétvégére elutaztunk, így nőgyógyászati jóváhagyással nem hagytam abba szerdai naptól a szedést, hanem belekezdtem az újabb dobozba. Elméletileg a normális vérzést úgy hittem a 2. doboz befejeztével kellene tapasztalnom. Számítottam rá, hogy esetleg lesz köztes vérzés, pecsételés, de arra nem, ami végül is kialakult. Múlt hét hétfő óta, tehát most már 10. napja folyamatosan menstruálok. Nem olyan bőségesen, mint amikor rendes ideje van, de pont eléggé ahhoz, hogy tampont kelljen használnom, amitől már eléggé kellemetlen érzésen van, mert egy enyhe égő-csípő érzés is társul most a vérzéshez sajnos. Kérdésem. most ez a vérzés végig ki fog tartani a 21 napos szedési időtartam alatt és végül, a 7 napos szünetben is menstruálni fogok? Nem gondoltam, hogy egy ilyen enyhe hormontartalmú gyógyszerrel is így felboríthatom a rendszert. Mire számítsak és mi fér bele a "normálisba" ? Előre is köszönöm a válaszát, minden jót kívánok Önnek. Lilla

        Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Lilla! Minden nő szervezete más. Az, hogy az ön szervezete így reagált, egyedi eset, a legtöbb nőnél minimális pecsételés előfordul, ez olyan mértékű, hogy tisztasági betét szükséges lehet, intim betét, tampon legtöbbször nem. Nem lehet előre így azt se tudni, hogy a2x21 nap végeztével mennyire erős vérzésre kell majd számítania. Gyakorlatilag ez, ahogy a szervezete reagált, nem is tekinthető kórosnak.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. április 27., 06:41; Megválaszolva: 2011. április 29., 09:47

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai kezelés alatt állok szorongás, depresszió és alvászavar miatt. A gyógyszerek mellett kompenzált az állapotom. Tavaly októberben derült ki az epilepsziám, amire Lamolepet szedek. A problémám, hogy az egyetlen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...