• Fogamzásgátló + vérhígító

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! 43 éves nő vagyok, nem dohányzom, nem szültem, terhes sem voltam. 5 éve közti vérzéssel küzdök. Az ovuláció idején illetve előtte és utána 3-4 napig, tehát majd egy héten át barnázgatok, vérezgetek, nagyon picit, egy nap rövid ideig, és főleg olyankor, amikor valamilyen erős belmozgás volt (torna, futás, orgazmus - behatolás nélkül is -, erőlködés a wc-n stb). Ez nem csak kellemetlen volt, a szexuális életemre is hatással volt és féltem is, hogy valami nagyobb bajom van, csak nem vették észre. A mostani nőgyógyászom fogamzásgátló tablettát javasolt a problémára, és felírta a kis hormontartalmú Femoden tablettát. Két hónapja szedem, azóta folyamatosan fájnak a melleim, nem kicsit, és zsibbad a lábam. Mivel félek a trombózistól, elmentem megvizsgáltatni magam. Kiderült, az antitrombin III. értékem még a referencia tartományban van, de annak a legalján (80 volt a 80-120 értéktartomány mellett). Ezért a szakorvos javasolta, hogy ha szedek fogamzásgátlót a problémámra, azt csak a legrövidebb ideig szedjem, és közben szedjek vérhígítót is. Kaptam SP54 (25 mg) drazsét, amiből naponta csak 2x2 tablettát kell bevennem, azaz kevesebbet, mint ami a betegtájékoztatón szerepel. Már be is vettem, a nőgyógyászomhoz azonban csak két hét múlva tudok eljutni, viszont ettől a fordulattól nagyon megrémültem. Nem tudom, mit tegyek, mi lenne a jó. A második hónapban, amikor a tablettát szedtem, már nem volt közti vérzésem, aminek nagyon örültem, de ennek az az ára, hogy trombózis veszély alakult ki nálam és vérhígítót kell szednem. Ugyanakkor az egy hetes közti vérezgetés is megviselt, hiába csak pöttyök látszódtak néha vagy sötétbarnás folyás, akkor is rémisztő volt. Nem veszélyes így szedni együtt a fogamzásgátlót és a vérhígítót? Vagy nem veszélyes egyáltalán vérhígítót szedni? Köszönöm előre is válaszát: V. Katalin

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Katalin! A vérhígítószedés általános veszélyeiről az azt elrendelő kolléga (hematológus?) nyilván felvilgosította. A hormonális fogamzásgátló általános veszélyeit is biztosan hallotta a nőgyógyásztól. A normális tartomány alján levő antitrombin III szint egyébként nem jelent trombophiliát (trombózishajlamot), tartós ezzel kapcsolatos gyógyszerszedés előtt érdemes lenne a vizsgálatot megismételni. Trombózis szempontjából az alsó normál antithrombin III-nál nagyobb kockázatot jelent 43 évesen hormonális fogamzásgátlót szedni, de ez sem ellenjavallt bizonyos feltételek esetén (amelyeknem Ön nyilván megfelelt, azért kezdhette el aszedést). Mindenesetre a vérhígító és a hormonális fogamzásgátló együttes szedése nem ellenjavallt, ettől nem kell tartania.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. március 30., 12:09; Megválaszolva: 2011. április 01., 15:52

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...
        Tisztel doktor Úr/Nő! Lassan 4 hónapja szedek fogamzásgátló tablettát . 2héttel ezelőtt (szombaton) kimaradt egy tabletta a levél 3.hetéből, ezért a bet.táj. alapján szünet nélkül folytattam a következő levelet . Tegnap együtt voltam a...
        Jó Napot kívánok Doktor Nő/ Úr! Olyan kérdéssel fordulnék önhöz hogy elkezdtem a mai napon (2018.03.23) szedni a Symicia nevű fogamzásgátlót és az lenne a kérdésem hogy mennyi időn belül hat? A 23.a a vérzésem első napja. Meg kell...
        Jó napot kívánok! Olyan problémával fordulok Önhöz, hogy a gestomix nevezetű fogamzásgátlót szedem kb 5 éve és 5 napja késik a menstruációm. 1 héttel ezelőtt influenzás voltam kaptam rá antibiotikumot és köhögés csillapítót...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Tekintse meg infografikánkat, és tudjon meg többet az ajakherpeszről!
        Magunkról tanulni sosem késő! Az egészségértés jelentősége felnőtteknél.
      • Hirdetések
      • Infografika és videó