• Rendszertelen menstruáció

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/Úr! Valamivel több, mint fél éve, diagnosztizált arcidegzsábában szenvedek. A betegség kezelésére Tegretol CR200 tablettát szedek, napi 800 mg-os dózisban, valamint az elmúlt hónap óta - felerősödött arcfájdalom miatt - Teperin nevű filmtablettát is, nai 1 db-ot. Az utóbbi 4 hónap során rendszertelenség lépett fel a menstruációs ciklusomban amellett, hogy Tri-Regol fogamzásgátló tablettát is szedek - nagyon régóta. A probléma oly módon jelentkezik, hogy általában a normál ideje előtt 1 héttel megjön a vérzésem, nem pecsétes vérzés formájában, hanem erős, de még normálisnak mondható vérzésmennyiséggel. A vérzés kb. 6 napig tart, mint a normál időben megjött havi vérzéskor. Kérdéseim a következők: Mi okozhatja a problémát? Mi a teendő a hátralévő tablettákkal bevegyem vagy ne? (Egy esetben továbbszedtem a tablettát, mintha nem jött volna meg a vérzés. Erre a havi adag elfogyásakor, alig, hogy elállt az előző, még egyszer megjött a vérzésem.) A következő esetben abbahagytam a tablettát, amikor a korai vérzés jelentkezett, és annak 7. napján újra kezdtem a szedést. Ekkor nem volt újabb vérzés.) Szüneteltessem a tabletta szedését átmeneti időre? Várom szíves válaszát, üdvözlettel: Erlitz Bettina

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Bettina! A 21 szem gyógyszert akkor is be kell venni, ha idő előtti, áttöréses vérzés jelentkezik. A jelenség oka a szedett gyógyszerek enziminduktor hatása lehet, vagyis az eddig elégséges hormonmennyiség jelenleg nem elegendő. Emiatt emeltebb hormondózisra, illetve többfázisú tablettára lehet szüksége, a váltás céljából kerresse fel nőgyógyászát.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. március 25., 09:30; Megválaszolva: 2011. március 28., 18:01

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        Tekintse meg infografikánkat, és tudjon meg többet az ajakherpeszről!
        Magunkról tanulni sosem késő! Az egészségértés jelentősége felnőtteknél.
      • Hirdetések
      • Infografika és videó