• Implanon és hajhullás

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktor/Doktornő! Már több mint 2 éve az Implanon fogamzásgátlót használom. A hajam eddig is nagyon hullott, de mindig visszanőtt, szóval sosem vettem észre, hogy kevesebb lenne. Az utóbbi időben viszont egyre ritkább a hajam, egyre kevesebb. Voltam már orvosnál vele, kettőnél is, mindketten azt mondták, hogy nem hallottak róla, hogy az Implanonnak lenne ilyen mellékhatása, így vérvizsgálatot végeztek, ami negatív lett, majd kaptam egy szteroidos hajszeszt, de a hajam még most sem változott pozitív irányban. Minap utánanéztem a neten az Implanonnak és igenis ott van a mellékhatások között, a hajhullás. A kérdésem: ha kiveszik az Implanont, akkor megszűnik és vissza is nő a hajam? Valóban lehet ez az ok? Vagy menjek inkább bőrgyógyászhoz a problémámmal? Válaszát előre is köszönöm.

        Dr. Gál Mónika válasza a hajhullás témában

        Kedves Kérdező! Az átmeneti hajhullást csaknem minden gyógyszer és gyógyhatású készítmény mellékhatásai között feltüntetik, de ez korántsem jelenti azt, hogy mindegyik okozhat is hajvesztést. Mindenképpen szükséges nagymennyiségű, tartós haj kihullásakor a lehetséges kiváltó okok, úgymint lezajlott fertőzések, gyulladások, nyomelemek hiánya, esetleges vérszegénység, pajzsmirigy betegség, hormonális eltérések körüljárása. Forduljon háziorvosához, aki elvégezheti a kezdeti laborvizsgálatokat ill. szükség esetén szakorvoshoz irányítja.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Gál Mónika
        bőrgyógyász-allergológus

        Dr. Gál Mónika

        Kérdés: 2011. február 20., 23:38; Megválaszolva: 2011. február 24., 11:42

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...