• Minerva

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves doktor úr! Én már 2008 novembere óta szedek egy fogamzásgátlót, Minervát. Eredetileg a bőrgyógyászom írta fel, mivel eléggé pattanásos volt a bőröm. Ez a "gyógyszer" szépen el is mulasztotta a bőrproblémáim, sőt a korábbi menstruációs görcsök (amelyek még a korábbi fogamzásgátlóm- Yasminelle- mellett is fennálltak) teljesen megszűntek. Lehet híztam 1-2 kilót, de nem hinném, hogy ezt a fogamzásgátló számlájára kellene írni. A lényeg nagyon meg vagyok vele elégedve. De hallottam, hogy a Minervát nem lehet huzamosabb ideig szedni (bár erről se a gyógyszer tájékoztatójában nem olvastam, se a nőgyógyász nem említette, csak internetes topicokban olvastam). Igaz ez? Továbbá 1 hónapja folyamatosan feszül, fáj a mellem, mint amikor megjön, előtte is szokott ilyen lenni egy héttel (ezt normálisnak veszem, mivel rendszeres). De most miután elmúlott a menstruációm, akkor se maradt abba a feszülés és a fájdalom. Továbbá az utolsó menstruációm előtti utolsó együttlétet követően, és a menzesz utáni első együttlét után véreztem és fájt a hasam. A vérzés úgy 2 napig állt fenn, nem túl sok, mégis aggodalommal tölt el, mert soha ez előtt ilyen nem fordult még elő se pecsételő vérzés, se semmi, még mikor elkezdtem szedni a "gyógyszert" akkor se. Októberben voltam rákszűrésen. Voltam nőgyógyásznál 1 hete, de különösebb érdeklődést nem mutatott felém az orvos (már bocsánat), még azt sem kérdezte meg, hogy emlővizsgálatot végeztem-e. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a probléma lehet-e a Minervától, amit már több, mint 2 éve szedek? Lehet, hogy besokallt a szervezetem? Én arra gondoltam várok még 1-2 hónapot és ha a probléma továbbra is fennáll, akkor másik tablettára váltok. Milyen hasonló típusú fogamzásgátlók vannak (mivel gondolom, ha ez bevált, akkor a hasonló is be fog) csak mert annyi rossz tapasztalatot lehet olvasni internetes fórumokon.. Ön mit tanácsolna? Válaszát előre is köszönöm (és elnézést a túl részletes kifejtésért)!

        Dr. Herman Tünde válasza a fogamzásgátló témában

        Még egy-két évig nyugodtan szedheti ezt a fg. tablettát, ha meg van vele elégedve, aztán váltson alacsonyabb hormontartalmúra. Mindenképpen keressen fel nőgyógyászt a rendszertelen vérzés kizárására, történjen rákszűrés is a méhszáj rendellenességeinek kizárására.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Herman Tünde
        Szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Herman Tünde

        Kérdés: 2011. január 25., 12:28; Megválaszolva: 2011. január 28., 11:10

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...