• Femoden tabletta

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Dr. Nő/ Dr. Úr! Új fogamzásgátló tablettát kezdtem el szedni arra tekintettel, hogy a régi tablettámat kivonták a forgalomból (trinordiol), majd egy évet szüneteltettem is ez miatt. Az új tabletta neve, amit egy hete jelenleg szedek, - mert a menstruáció első napján kellett elkezdenem – Femoden tabletta. Először is szeretném megkérdezni, hogy a menstruációm a tabletta szedésére tekintettel pecsételő vérzést mutat még mindig kis mértékben (múlt hét hétfőn jött meg), ez normális? Ez várhatóan mikor múlik el? Mikor várhatom azt a tabletta szedése mellett, hogy a menstruációm beáll? Amúgy több éve élek párkapcsolatba, rendszeresen járok nőgyógyászhoz, ahol minden rendben van. Mikor a tablettát nem szedtem, akkor is rendszeresen megjött a menstruációm, viszont eltartott 7-8 napig is, ha szedtem tablettát, akkor 4-5 napig. Ezekre tekintettel azt is szeretném megjegyezni, hogy rendszeresen mozgom, és 3 év alatt majdnem 10 kg-tól sikerült megszabadulnom. Jelenlegi magasságom 170 cm és 56 kg. (nem fogyókúráztam) Szeretném, ha a menstruációm rendszereződne és a régi „kerékvágásba” beállna, mert soha nem volt semmi problémám vele. Mennyi idő elteltével mondhatom azt, hogy a tabletta kifejti hatását? Előre is köszönöm válaszát.

        Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Hölgyem! Annak az időtartama, míg a menstruáció rendeződik egyénileg változó, de a tablettaszedés első három hónapjában ez a jelenség nem kóros, teendőt nem igényel. Ha a negyedik hónapban is jelentkezik, akkor keresse fel nőgyógyászát. A vérzés mennyisége és időtartama tablettaszedés mellett le szokott csökkenti, de ennek a mértéke is egyénileg változik.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2010. augusztus 23., 16:04; Megválaszolva: 2010. augusztus 25., 10:17

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...