• Triodena abbahagyása

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő

        lassan 10 éve (19 éves korom óta) szedem a Triodena nevű fogamzásgátlót.

        a kezdeti 2-3 kiló súlygyarapodáson kívül csak jó tapasztalatom van. a menstruációm viszont tabletta mellett szinte észrevehetetlen, max. 2 napig tart, mindenféle fájdalom nélkül. Most, hogy egyedülálló lettem, gondolkodom azon,h abbahagyom, mert sok helyen olvastam, hogy nem árt szünetet tartani, és most ideális lenne. azonban elijesztenek a negatív levelek az ababhagyási utáni tünetekkel.

        kérem, adjon tanácsot, mit tegyek. szabad egyáltalán hiertelen, egyik napról a másikra abbahagynom? cukros vagyok (inzulinos, egyes típus) + glutén és laktózintolarenciám van 2 hónapja.

         

        köszönettel várom válaszát.

        királylány1981

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló abbahagyása témában

        Kedves Királylány!

        A folyamatos tablettaszedésnek valóban az értelme a fogamzásgátló hatás. Nyugodtan abba lehet hagyni, a legtöbb nő teljesen panaszmentes, amikor a gyógyszert abbahagyja. Átmenetileg persze előfordulhat, hogy pl. az arcbőr pattanásos lesz, a menses kimarad, nem rendszeres, de idővel, szükség esetén gyógyszeres segítséggel rendeződik. Ne izguljon, nem olyan nagy dolog, mint amennyire fél ettől. Ha úgy gondolja, hogy kilátás van új kapcsolatra, akkor inkább ne hagyja abba, néhány hónapos szünetnek nincs értelme.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Boros Miklós
        általános sebész

        Dr. Boros Miklós

        Kérdés: 2010-05-10 09:39:14; Megválaszolva: 2010. május 10., 09:39

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...