• Probléma (fogamzásgátló)

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő!

        25 éves lány vagyok, s limmár 1,5 éve kínlódok a fogamzásgátló gyógyszerekkel (mióta a Gracial-ról leállítottak). Állandó jelleggel kis hormontartalmú készítményekre igyekeztek az orvosok beállítani, de folyamatosan véreztem a gyógyszer mellett, így egy hónappal ezelőtt letettem a gyógyszert, addig amíg ki nem vizsgálnak, hogy mi lehet a gond. 

        Idén márciusban azonban a kardiológián megállapították, hogy metralis prolapsus-om van, emiatt Betalocot szedek (2x5 mg). A gyógyszer a leírása alapján jelentősen befolyásolhatja a fogamzásgátló hatását, viszont én szeretnék gyógyszert szedni (amennyiben a kivizsgálások után megállapítják, hogy lehetséges), mert ezt tartom a legbiztonságosabb védekezési formának, de attól tartok, hogy a Betaloc miatt nem lenne értelme szedni a hatás befolyásolhatósága miatt.

        Mi az Ön meglátása erről?

        Köszönettel: Zsanett

         

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Zsanett!

        A fogamzásgátló és a Betaloc elvileg csökkenti egymás hatását, gyakorlatilag szerintem alig. Tehát biztosan szedhet bármilyen fogamzásgátlót. De sajnos vannak olyan nők, aki szinte minden gyógyszer mellett véreznek. Hát ilyenkor elég nehéz a helyzet. Milyen tanácsot adjak... Talán a Triodena? De azért próbálja meg az összes fogamzásgátlót.

         

        Üdvözlettel: Dr. Zsirai László
        A kérdésre a Fókuszban a Nő! orvos szakértője válaszolt. Tovább a Fókuszban a Nő! oldalára

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-04-03 11:38:08; Megválaszolva: 2011. szeptember 22., 15:13

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        3 hónapja vettem be egy escapelle esemény utáni tablettát. Most újra baj történt és vettem be egy ugyanolyat. Kérdésem, hogy ugyanúgy hatni fog-e? Köszönöm a választ.
        Kedves Doktor Nő/ÚR! Múlt hét keddtől meg volt a havi vérzésem, és most pénteken kellett volna elkezdenem egy teljesen új levél tablettát. Ez sajnálatos módon elmaradt, viszont a párommal közben voltunk együtt. Ma reggel el is kezdtem kicsit...
        Tisztelt Dr. Úr/Nő! Kérdésem az lenne hogy milyen készítményt ajánl egy rosszul bekövetkezett esemény után az aktus ma történt, illetve előreszámítva a menzeszem holnap jönne meg és ilyenkor is lehet e bármely készítményt haszálni?...
        Tisztelt doktorúr/doktornő! 20éves koromban kezdtem el fogamzásgátló tablettát használni a nőgyógyászom javaslatára. A bellara nevű gyógyszert írta fel nekem elsőre. 5 hónapig szedtem ezt a gyógyszert, a szedése alatt folyamatos...
        Tisztelt Hölgyem/Úram! Nem rég a gyógyszertárban nem tudtak olyan fogamzásgátló gyógyszert adni, amit az orvosom felírt. Taisa filmtablettát szedtem. A patikus ajánlott egy másik gyógyszert, ami úgyanazokból az összetevőkből áll. Deciora...
        Jó napot! A kérdésem az lenne hogy mitől lehet hogy a Dienille szedése mellett egy napig véreztem? Olyannak tűnt mint a menstruáció de csak nagyon kis ideig egy közepes mennyiségű vérzés volt. Most kezdtem el életemben először szedni és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Körülbelül fél éve Volina fogamzásgátlót szedek. Nemrégiben gombás fertőzes miatt kaptam mycosyst-gyno gyógyszer, es Dalacin hüvelykrémet, azutàn gynoflor hüvelykúpot. A kérdésem az lenne hogy bármelyik...
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...

      • Hirdetések
      • Partnereink hírei
        A hiperhidrózis egy kellemetlen egészségügyi probléma, amire van hatékony orvosi megoldás.
        Gyakorisága a kor előrehaladtával nő, de bármely életkorban kialakulhat.
      • Hirdetések
      • Infografika és videó