• Fogamzásgátló tabletta mellékhatás?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő!

        Változásokat vettem észre az utóbbi egy évben a szervezetemben, és nem tudom nem-e a fogamzásgátló okozza őket. Bár figyelek az étkezésemre (rengeteg zöldséget eszek, és gyümölcsöt is sűrűn) és a testmozgásra (néptáncolok, heti több mint 10 óra edzésünk van) mégis 15 kilót híztam fél év alatt. Folyton fázok, hidegek és rengeteget zsibbadnak a végtagjaim, gugolni csak másodperceket tudok. Sokszor erős szívdobogás tör rám, amitől meg is szédülök. A legzavaróbb viszont, hogy nem tudom jól megemészteni a zsírosabb, olajasabb ételeket. Felpuffadok tőlük és szinte azonnal kiüríti őket a szervezetem. Nagyon furcsa, mert mindig erős gyomrom volt. Lassan három éve szedek milligestet, előtte yasminelle-t szedtem. Nem voltam még vérvételem a fogamzásgátló szedésével kapcsolatban. Az orvosom azt mondta, hogy nem kell szünetet tartani a gyógyszerrel, mégis valahogy az az érzésem hogy át kéne váltanom más fogamzásgátlási módszerre. A hüvelygyűrűre gondoltam első körben. Hozzá kell tennem, hogy dohányzok, amit tudom, hogy nem kéne fogamzásgátló mellett. Naponta max 5-6 szálat szívok és egyenlőre nem tervezek leszokni. A hetekben keresem fel a nőgyógyászomat, és szeretnék addig döntésre jutni, hogy mire váltsak. Kérem segítsen ebben! Megkérdezném még hogy milyen vizsgálatokat kellene elvégeztetnem fogamzásgátló szedése mellett, hogy tudjam minden rendben van.

        Előre is köszönöm!

        Mimi

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Mimi!


        Nem valószínű, hogy a fogamzásgátló okozza ezeket a komplex tüneteket. Azt tudnia kell, hogy a hüvelygyűrű is hormontartalmú módszer, és a májat azért nem kerüli ki, mert nem a felszívódáshoz kell, hanem a lebontáshoz, ami ugyanott történik.
        A fogamzásgátló szedéséhez a májfunkciót, és a Leiden mutációt (ami fokozott hajlamot jelent a trombózisra) kell ellenőrizni.
        Az ön tüneteit többféle probléma is okozhatja, szerintem forduljon háziorvosához, aki a kivizsgálást elindíthatja, és szükség esetén elküldi belgyógyászatra is.

        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-03-19 09:28:55; Megválaszolva: 2011. szeptember 15., 12:49

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktorúr/doktornő! Olyan kérdésem lenne hogy szinte mindig óramű pontossággal jön meg a menstruációm vagyis a megvonásos vérzés, de most péntek helyett hétfőn jött meg úgy hogy még volt két szem gyógyszerből. A Jangee...
        Jó estét kívánok. Lenne kérdésem, amivel Önhöz fordulnék bizalommal. Március óta Cipralex 10mg gyógyszert szedek 1szemet és mellé Frontin 0.5mg gyógyszerből 3szemet. Ezeket szednem kell minimum jövő márciusig, és csak utána ha úgy...
        10-én bevettem egy esemény utánit, viszont 29-én kiszakadt a gumi és éppen kozépidőben voltam. vegyek be mégegy esemeny utánit, 72 órásat, ha a nőgyógyász aki felírta említett trombózisveszélyt? Nem tudom hogy én hajlamos vagyok e erre,...
        Kedves Doktor Úr! Az lenne a kerdesem ha nem spermicid ovszerrel vedekeztunk es kozosules utan folyt a huvelyeme sperma (bent maradt az ovszer) mekkora az eselyem a terhessegre? Koszonom!
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Egy olyan problémával fordulok Önhöz, hogy tegnap este a párommal történő szeretkezés után bennem maradt a gumi, amikor húzta ki a nemi szervét. A gumi vége nem lógott ki belőlem, de egy ujjpercnyire kellett csak...
        Tisztelt WEBBeteg csapata! A fogamzásgátló tablettáimat (symicia) nem régen kezdtem el először szedni. Az első levéllel végeztem, és a hét nap kihagyás után a nyolcadik napon bevettem a második levélből az elsőt. Aznap védekezés nélkül...
        Körülbelül egy éve kezdtem el Yadine-t szedni, majd ketszer váltottam gyógyszert (deciora, symicia). Márciusban beszedtem az utolsó adagot és abba hagytam a fogamzasgatlók szedését. Úgy éreztem, hogy a tabletta szedése hatással van a...
        Tisztelt Doktornő/ Úr! A tegnapi nap folyamán (hétfő) a fogamzásgátló bevétele után, szinte egyböl, hánytam. Az lenne a kérdésem, hogy ez volt az utolsó előtti tablettám (MILIGEST bevont tabletta), amely szerint szombaton indulna a...
        Tisztelt Doktornő! Az Urostemol femina növényi alapú gyógyszer hatással van-e a kombinált fogamzásgátlóra? Szedhető-e együtt? Természetesen, ha eltelik a kettő gyógyszer bevétele között kb. 4 óra. Köszönöm szépen!
        Tisztelt Doktor Úr/Doktor Nő! Párommal ovszeres védekezést folytattunk, azonban az ejakuláció után még egy ideig folytattuk, amikor párom észrevette, hogy lecsúszott a gumi, ami benne maradt, de sikerült kiszedni. Az ondó úgy tűnik, nem folyt...