• Újabb kérdés Dr Farkas Ágneshez

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő!Köszönöm szépen meglepően gyors és megnyugtató válaszát:)Nekem volt az a problémám hogy fogamzásgátló szedése alatt(diane35) nagyon megnőtt az étvágyam igy hiztam is 3-4 kg-t és bár két hónapja abbahagytam még nem jött meg és még mindig jóval nagyobb az étvágyam mint régen fogamzásgátló tabletta szedése előtt..:(és igy sajna nehéz fogyózni is,örülök hogy igy is tartani tudom ezt a sulyt..:(.Igaz hogy annyira nem tünik soknak az az 58 kg de pont elég ahhoz hogy ruháimat szüknek érezzem és ez nagyon zavar..Az is nagyon rossz hogy mindig elhatározom hogy akkor holnaptól már kevesebbet eszem diétázom aztán persze nem tudom tartani..lelkiismeretfurdalás..stb..:(Kérdésem tehát annyi lenne hogy Ön szerint ha majd egyszer rendeződik a ciklusom ezek a tünetek el fognak tünni(állandó éhség..:) köze lehet akkor ennek még mindig a hormonális változásokhoz?egyszerüen nem tudom másra fogni mert fogamzásgátló szedése előtt tényleg nem volt ilyen probléma mindig többször ettem keveset édességet nem is kivántam.És mikor elkezdtem a diane-t azóta állandóan éhes vagyok..Elég rossz:):(Válaszát előre is köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a hízás, fogamzásgátlás témában

        Kedves Hölgyem!


        Szerintem ahogy a menses rendeződik, az éhségérzet is rendeződni fog. Pont erre gondoltam én is, hogy Ön hamarabb észre veszi magán akár az 1 kg-ot is, tehát nem kell aggódnia. Szépen rendeződni fog az étvágya és a súlya is. 2-3 kg nem olyan sok, hamar le fogja tudni adni. :) Pici éhes marad addig, de utána már nem.


        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-03-04 22:12:41; Megválaszolva: 2011. szeptember 12., 13:24

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai kezelés alatt állok szorongás, depresszió és alvászavar miatt. A gyógyszerek mellett kompenzált az állapotom. Tavaly októberben derült ki az epilepsziám, amire Lamolepet szedek. A problémám, hogy az egyetlen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...