• Hormonzavar?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

         

        Jó napot!

        Én decemberbe hagytam abba kislányom szoptatását és akkor elkezdtem szedni a Diana35.Január 12.-én jött meg és utána újra elkezdem, de előbb abba hagytam utolsót január 27.-én este vettem be. Azért hagytam abba előbb, mert szerettem volna beállítani a menstruációmat, mivel húsvétkor szeretünk volna megpróbálni összehozni a harmadik gyerekünket és nem akartam szedni már a gyógyszert, hogy nagyobb esély legyen gyermekünk megfogantatására, és mivel a férjem munkája olyan, hogy ritkán van itthon mostanában teljesen kiszámíthatatlan így ez az időpont lett volna jó nekünk. Eddig mint a két gyerekünket megtudtunk tervezni.

        A  próbrémám, hogy Január 31.-én megjött és Február 5.én már csak egy kis barnás volt ahogy a végén szokott lenni ez mint oké is lenne, de február 7. reggelre visszatért vagyis egy kicsit már előző este is láttam a WC papíron, de reggelig nem volt semmi. Reggelre visszatért és még az nap barnás színfolttal el is tűnt.

        Nem tudom minek véljem ezt, mert már arra is gondoltam, hogy nekem a menstruációm szüléseim előtt  7.napon szokott vége lenni,de nekem csütörtökön szinte már nem is volt pénteken meg egyáltalán nem csak este látszot valami a WC papíron. Január elején lévő menstruációm 5 napig tartott egyébként nálam a rend szüléseim előtt régen mindig 28 napra jött és 7.napon ment  és akkor is ezt a gyógyszert szedtem.

        Most tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy hormon zavar-e és azt se, hogy most mihez számoljam a következőt, mert ez a szombati nem volt menstruáció csak befejezés? Mi volt közte az 1 nap szünet? Nekem az lenne a jó, ha január 31.-től lehetne számolnom, nem tudom mennyi esélyem van rá, hogy nem borult fel a régi rendszerem.Még az is jó lenne ha plusz míniszba lenne 1-2 nap a következőhöz,de ha szombathoz számolom már nem jó nekünk, mert férjem 3-4 nincs .Mennyire esélyem van rá?

        Tanácstalan vagyok kérem segítsen. Várom válaszát e-mail címemre.

        Köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a menstruáció témában

        Kedves Hölgyem!


        A Diane 35 egy elsősorban pattanásokra alkalmazandó, magas hormontartalmú fogamzásgátló gyógyszer. Nem igazán értem, miért kezdte pont ezt a gyógyszert szedni, de ami biztos, hogy nagyon rendszertelen volt ez, a mindössze másfél hónap, amíg szedte a gyógyszert. Mivel abbahagyta a gyógyszert, megérkezett a megvonásos vérzése, ezen nem kell meglepődni. A ciklus szabályosságáról nem tudunk nyilatkozni, amíg gyógyszert szed, hiszen ilyenkor külső hormonbevitellel szabályozzuk a mensest. Az, hogy korábban 28 napos ciklusai voltak 7 napos vérzéssel, mindössze a gyógyszer hatása. Bármelyik másik fogamzásgátló mellett is 28 napos ciklusok vannak, legfeljebb a vérzés napjai változhatnak. Tehát nem tudjuk, vajon a gyógyszerszedés előtt milyen volt a menses.
        Várja meg a következő mensest, és ahhoz képest számoljon majd. Most nem lehet megmondani, vajon mikor lesz peteérése. Amit megtehet, hogy gyógyszertárakban kapható LH-teszttel próbálja ellenőrizni, de az eredmény így sem biztos.



        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-02-09 09:42:27; Megválaszolva: 2011. szeptember 05., 06:37

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...