• Fogamzásgátló tabletta

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        T. Doktor Úr!

        Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 17-20 éves korom között Lyndinette 20-as fogamzásgátló tablettát szedtem (jelenleg 23 éves vagyok) és azért hagytam abba, mert elkezdtek zsibbadni a végtagjaim.

        Édesanyám se szedhet fogamzásgátló tablettát az érrendszere miatt, nővéremnek 21 éves korában az agyába vezető nyaki ütőere elzáródott, fél oldala lebénult, újra meg kellett tanulni a járni, beszélni...bár szerencsére hamar felépült, de éveken keresztül vérhigítót kellett szedni....és eltiltották a fogamzásgátlótól, bár őt nem vizsgálták meg mielőtt kiírták neki a magas hormontartalmú gyógyszert.

        Ráadásul édesapám cukorbeteg, így az én esetemben egyből küldtek vérvizsgálatra, de minden eredményem negatív lett, gyógyszer szedése közben se tapasztaltam semmi más mellékhatást, csak a 2,5 év után jelentkező zsibbadásokat...bár ezek eddig is voltak, csak ritkábban.

        A kérdésem a következő lenne...vajon mennyi az esélye, h bármilyen problámám lesz, ha megint elkezdeném a tabletta szedését (persze újabb vérvizsgálat után)?

        (Úgy hallottam a lindynette 20-nak elég kevés a hormontartalma, így talán kisebb a betegségre való kockázat....)

        Előre is köszönöm a válaszát!

        Üdvözlettel,

        Kata

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Kata!


        A fogamzásgátlót akkor nem szedheti, ha Önnek is van fokozott trombózisra való hajlama. Ezt nem tudom, vizsgálták-e, de ez lenne a legfontosabb. Ezt a vérvételt ha egyszer megcsinálták, akkor többet nem kell ismételni, mert ez nem változik. A zsibbadást nem tudom mivel magyarázni, de talán érdemes lenne másik készítményt kipróbálnia, több alacsony hormontartalmú szer is van. Tehát orvosi vizsgálatra van szükség, ki kell deríteni, volt-e trombózisra való hajlam vizsgálva, annak mi az eredménye, és csak ezután szedhető fogamzásgátló, a megfelelő készítményt az orvosával válassza ki.



        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-02-05 18:17:36; Megválaszolva: 2011. szeptember 01., 08:36

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...