• Fogamzásgátló szüneteltetésével kapcsolatban kérdeznék

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor úr!

        2003 végén kezdtem el szedni a Yadine fogamzásgátlót, többször kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy szükséges-e szünetet tartani időnként a gyógyszer szedésében, de mindig azt mondta, hogy annyira kevés hormontartalma van a jelenleg forgalomban lévő győgyszereknek, hogy nem szükséges szünetelni.

        Azonban több barátnőm mondta már, hogy ha a fogamzásgátlót hosszú ideig szedi valaki, az problémát okozhat a későbbiekben. Nos arra persze senki nem tért ki, hogy milyen problémákat okozhat, csak annyit mondott mindeki, hogy nem tesz jót.

        Esetleg még annyi, hogy 2000-ben volt egy kifakadt ciszta az egyik petefészkemnél és műteni is kellett.  Akkor nyilván egy darabig nem is engedték szedjek fogamzásgátlót. Azóta minden egyes vizsgálatnál ellenőrzik, de szerencsére semmi probléma nem volt evvel.

        A kérdésem az lenne hogy szükséges-e hogy tartsak szünetet vagy hogy váltsak gyógyszert (nekem a Yadine nagyon jól bevált, nem érzem hogy váltanom kellene).?

         

        Válaszát előre is megköszönve.

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Hölgyem!


        Egy jól bevált gyógyszer esetében nem szükséges szünetet tartani, mert semmit sem tudna vele elérni. Az egyik fontos mellékhatás, hogy a ciklus felborul a tabletta abbahagyása után nem akadályozható meg a tabletta kihagyásával, legfeljebb ez többször is bekövetkezne. Amikor már nem szeretné szedni a gyógyszert, ez úgyis kiderül. Érdemes számolni vele, hogy vannak nők, akiknek néhány hónapot vesz igénybe, hogy beálljon a menses rendszeresre a fogamzásgátló abbahagyása után, amikor már babát szeretnének. Az Ön által szedett gyógyszer valóban egy bevált fogamzásgátló, sokan használják, és legtöbbjüknél nincsen mellékhatása, vannak akik a hasonló hatóanyagú, de picit kisebb hormontartalmú tabletta mellett döntenek. Szerintem megnyugodhat.


        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-02-01 20:13:27; Megválaszolva: 2011. augusztus 30., 07:09

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...