• Fogamzásgátló hatása

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!!

         

        Nemrég estem át egy spontán vetélés utáni műszeres befejezésen.Pontosan 5 hete volt a műtét de még azóta nem jött meg.Irattam fel fogamzásgátló tablettát (Lindynette 20).az orvosom azt mondta hogy a menstruáció első napján kezdjem el a szedést. Tegnap este gyengén elkezdődőtt igy be is vettem az első szemet , viszont mára már semmi nem jön. Telefonon egyeztettem vele és azt mondta folytassam a szedést ha már elkezdtem,de ez utalhat terhességre. Csináltam tesztet ami negativ lett. Az lenne a kérdésem h ilyen esetben ha már elkezdtem a tabletta szedését akkor az első 21 szem beszedése alatt márnem is fog megjönni? És ilyen esetben h rosszul kezdtem el szedni , menyi idő kell a hatás kialakulásáig?? Válaszát előre is köszönöm!

           

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Hölgyem!


        A vérzés rendszertelenül is jelentkezhet, nem lehet megmondani, hogy lesz-e vérzés, vagy sem, de ha rendszeresen fogja szedni a tablettát, 3 hónap alatt be fog állni a menses. A következő ciklusig alkalmazzon kiegészítő védekezést, amikor az új csomagot kezdi el szedni, a védettség kialakul.


        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Kedves Kérdező!

        Általában kétféleképpen szokott történni ilyen esetben a menses: 1. a 21 szem bevétele után jelentkezik vérzés 2. néhány tabletta bevételét követően elhúzódó pecsételő vérezgetés jelentkezik. Érdemes a következő levél elkezdéséig kiegészítő védekezést is alkalmazni.

        Üdvözlettel: Dr. Csóka Miklós

        A kérdésre a választ a www.fokuszbanano.hu portál orvosszakértője írta >>Tovább a www.fokuszbanano.hu -ra!

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-01-27 22:36:28; Megválaszolva: 2011. augusztus 29., 07:23

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...