• Diane 35 mellékhatásai ezek?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő!

        22 éves lány vagyok  5 hónapja szedem a Diane 35 fogamzásgátlót, bőrproblémáim miatt irta fel a nőgyógyász, de már az első hónapban jelentkezett a mestruációm elmúlása után legalább 1 hétig barna folyás vagy pecsételő vérzés, ezt annak tudtam be hogy gyógyszert váltottam és gondoltam igy tér át a szervezetem a másik gyógyszerre és a tájékoztatóban is olvastam, hogy jelentkezhet pecsételő vérzés.Ez jelentkezett a második hónapban is és aztán elmúlt. Most az 5. hónapnál tartok és újra jelentkezett és most már a derekam is fáj és a közérzetem is rossz, lehet ez a gyógyszer mellékhatása vagy más problémám lehet? Voltam nőgyógyásznál, de nem mondott semmit a problémámra, felírt egy másik gyógyszert a Lindynette 20-at. Még nem kezdtem el szedni, ön szerint a Diane 35 után et elkezdhetem. Visszajöhetnek a pattanásaim, ha elkezdek egy uj gyógyszert szedni? Milyen fogamzásgátlót ajánlana ön a Diane 35 után?

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Hölgyem!


        A felsorolt tünetek valóban lehetnek a fogamzásgátló tabletta mellékhatásai, azt viszont nem írta, hogy történt-e vizsgálat, és UH, ez még érdemes lenne. Esetleg panaszait fertőzés, vagy petefészek ciszta is okozhatja. Ezt a vizsgálattal ki lehet zárni, és nyugodtan el lehet kezdeni az új tabletta szedését. Minden fogamzásgátló hat a pattanásokra is, a Diane 35-nek a férfihormonok elleni hatása is van, ezért bizonyos pattanásos állapotokra szokták javasolni, több hónapos szedésre. Az, hogy mennyire jöhetnek vissza az Ön pattanásai függ azok jellegétől is, remélhetőleg nem fog romlani a helyzet.


        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.


        Kérdés: 2009-01-22 14:34:55; Megválaszolva: 2011. augusztus 26., 08:15

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai kezelés alatt állok szorongás, depresszió és alvászavar miatt. A gyógyszerek mellett kompenzált az állapotom. Tavaly októberben derült ki az epilepsziám, amire Lamolepet szedek. A problémám, hogy az egyetlen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...