• Fogamzásgátlás 40. után

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! 40 éves vagyok. Jelenleg /4 éve/ Diane35 tablettát szedek. Próbáltam korábban a karba ültethető implantátumot, amikor kísérleti állapotban volt. Számomra ideális volt. Utána azonos hatóanyagú méhen belüli eszközt kaptam, de azt nem bírtam, állandó idegentest érzetem volt és gyakran szúrt a hasam. Ezután tértem vissza a tablettákra. Visszér problémák már jelentkeznek, főleg melegben.Kérdésem az, meddig veszélytelen a tablettás módszer és milyen lehetőségek vannak számomra. Amennyiben van rá lehetősége, kérem, az árakról is tájékoztasson. Válaszát előre is köszönöm!

        WEBBeteg szakértő válasza a fogamzásgátlás témában

        Kedves Hölgyem!

        Az eddig kipróbált módszereken kívül léteznek még helyi hatású készítmények. Ilyen pl. a hüvelygyűrű (NuvaRing), condom, különféle Pharmatex készítmények, lehet gél, krém.

        Hormonális fogamzásgátlásnak is több formája van. Az implantátum, amit említett szintén hormont tartalmaz.
        Nem tudom, melyik tipusú méhen belüli eszközt használta, de abból is többféle van. Ha a megfelelőt választja, nem fogja érezni. Ma már létezik olyan korszerű készítmény, ami helyi hormonhatással is rendelkezik.
        Az is előfordulhat, hogy csak gyógyszerváltásra lenne szüksége, vannak sokkal korszerűbb készítmények. A Diane35 inkább akkor javasolt, ha aknés, problémás bőr a fő probléma. Fogamzásgátlásra inkább más tipusú tablettát válasszon. Mielőtt ezt megteszi, mindenképpen ellenőriztesse, hogy nem-e fokozott a trombózisra való hajlama, mert ez tablettaváltáskor is okozhat problémákat.


        Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes


        Kedves Kérdező!

        Kár, hogy a Mirena mellett idegentest érzése volt, korosztályának nagyon ideális. NuvaRing hüvelybe helyezhető hormongyűrü 3 hóra 9 ezer körül -kikerüli a májat, ezenfelül ha nem dohányzik pl Yasminelle tabletta 3hó kb 9 ezer, Triodenapl stb.

        Üdvözlettel: Dr. Nyitray Gábor

        A kérdésre a választ a www.fokuszbanano.hu portál orvosszakértője írta >>Tovább a www.fokuszbanano.hu -ra!

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-09-15 23:48:14; Megválaszolva: 2011. augusztus 05., 13:36

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...