• Miért lehet mindez?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Nő/Úr Nőgyógyászati problémával fordulnék Önhöz. Általában a havi menstruációm átlag 30-33. napra jelentkezik, ám elég kiszámíthatatlan, volt már 38. napra és volt 23. napra is. Eddig nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, ám szerintem így 20 évesen már lehet, hogy bekellet volna állnia egy rendszernek. Az utolsó vérzésem 2011.10.20-án jelentkezett. Ma december elseje van és még nem jött meg a menzeszem. A mai nap a 43. hogy nem jelentkezik. Ám november hónap közepén barnás folyást vettem észre ez körülbelül egy hétig hol megfigyelhető volt, hol elmúlt. Aktív nemi életet élek, óvszerrel védekezünk. Van egy ciszta az agyamban, ill. pajzsmirigy problémáim vannak, így még nem igazán ajánlották a fogamzásgátló tabletta használatát. A kérdésem tehát az lenne, hogy vajon miért ilyen rendszertelen a menstruációm, mi lehetett ez a barnás folyás, ill. lehetséges-e hogy terhes lennék? Válaszát előre is köszönöm!

        Dr. Csuth Ágnes válasza a fogamzásgátló témában

        A barnás folyás lehet hormonális probléma miatt, illetve ha menses helyett csak barnás folyás van, esetleg utalhat terhességre, ez esetben tesztet kell csinálni, illetve gyulladás is okozhatja. A pajzsmirigy probléma is okozhatja a vérzészavart, a pajzsmirigy funkciót be kell állítani. A fogamzásgátló szedése nem ellenjavallt minden pajzsmirigy betegségben, erre kérdezzen rá a nőgyógyásznál!

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. december 01., 14:32; Megválaszolva: 2011. december 05., 11:27

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        A tablettákat a közösülés után 13 órával vettem be. Azt olvastam,hogy az első tabletta bevétele után 12 órát várni kell a második szem tabletta bevetele után. De én egymást követően vettem be mindkettőt. Hatni fog igy is a tabletta??...
        Tisztelt dr Nő! Két hete eltávolították mindkét petevezetékemet, laparos műtét volt. Az lenne a kérdésem kell e védekeznem az együtt lét során, vagy már biztos, hogy nem eshetek teherbe.A műtét a menstruációm után 3 nappal volt....
        Kedves Doktornő/Úr! Symicia nevű fogamzásgátlót kezdtem el szedni az első levél után most tartom a 7 napos szünetet. Meg is jött a menstruációm ma volt az első nap. Viszont szedek antibiotikumot is mert csúnyán begyulladt a torkom párom ezt...
        Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Tegnap este lefeküdtünk a barátnőmmel (18 éves), aki ciklusa 3.napján volt, menstruál. Ostobaságunk miatt most először fordult elő, hogy óvszer nélkül szeretkeztünk, azonban az aktust félbe kellett szakítanunk,...
        Üdvözlöm! Most kezdtem el szedni először fogamzásgátló tablettát, a Lindynette-t, viszont nem a vérzés első napján, hanem előtte egy héttel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mikortól véd meg a terhességtől a gyógyszer? Előre is...
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai kezelés alatt állok szorongás, depresszió és alvászavar miatt. A gyógyszerek mellett kompenzált az állapotom. Tavaly októberben derült ki az epilepsziám, amire Lamolepet szedek. A problémám, hogy az egyetlen...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...