• fogamzásgátló és a trombózis

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr, olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy most egy hónapja kezdtem el szedni a Milligest fogamzásgátlót (először szedek fogamzásgátlót), ma vettem be a 21. szemet, az alábbi problémán kívül semmi mellékhatása nem volt a gyógyszernek.. 22éves vagyok, nem dohányzom - bár a családom igen, a párom is-, vérképem normális volt, súly: 165-8cm/75kg, vérnyomás: 115/63, pulzus: 73, nekem még nem viszeres a lábam, viszont anyukámnak igen, és a nagymamámnak volt trombózisa is. A problémám, hogy 2 hete érzem, hogy fájnak a lábaim, amit nem tudok eldönteni, hogy a munka miatt - mert nagyjából a gyógyszer szedésének kezdetével kezdtem el gyorsétterembe dolgozni-. A fura, hogy múlt héten nem is dolgoztam és akkor is fájt. Plusz vér alá futások vannak rajtam, ami szintén nem meglepő, mert érzékeny bőröm van, előtte is volt olyan, hogy a semmitől jött elő egy kettő. Lehetséges, hogy ezek a trombózis előjelei? Vagy fölöslegesen félek? Kövi hétre kaptam időpontot a nőgyógyásztól, akkor van a gyógyszer mentes hét, akkor fog megjönni, ettől függetlenül menjek el, ha ez annak a tünetei - mivel a legtöbb nőgyógyász nem túl szívélyes, hogyha ilyenkor látogatjuk őket, amit meg is értek, de hogyha csak a lábamat nézi meg, vagy elküld máshova kivizsgálásra, akkor meg feleslegesen mondanám le-? Ha inkább akkor ne menjek, akkor folytathatom a gyógyszer szedését, vagy álljak le? Köszönettel.

        Dr. Deli Tamás válasza a fogamzásgátló témában

        Tisztelt Kérdező! Interneten keresztül vizsgálat nélkül a trombózis lehetőségét sem megerősíteni, sem kizárni nem tudom. Mielőbb keresse fel háziorvosát (nem nőgyógyászát).

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Deli Tamás
        szülész-nőgyógyász szakorvos

        Dr. Deli Tamás

        Kérdés: 2011. november 04., 20:52; Megválaszolva: 2011. november 06., 06:18

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Udvozlom! Kb nyolc eve szedek fogamzasgatlot, most azonban elfelejtettem felljegyezni, hogy milkor szedtem be az utolso tablettat. 12.en pecsetelo verzesem volt, masnapra rendes menstruacio. Ma, 17.en egyutt voltam a parommal es nem tudom, hogy esemeny utani...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Május 12-én szombaton együtt voltam a barátommal, viszont előtte való nap a fogamzásgátlómat 11,5 órás csúszással vettem be, reggel. Aznap este sem teljesen a megszokott időpontban hanem 3-4 órás csúszással, tehát...
        Tisztel Doktor Úr, Doktornő! A ciklusom 5. napján vagyok és a nőgyógyász ma írta fel nekem a fogamzásgátlót (Velgyn), azt mondta, hogy ma még elkezdhetem szedni, de ebben a hónapban még védekeznünk kell a párommal, a betegtájékoztató...
        Tisztelt Doktornő! Következő lenne a kérdésem,Nuvaring hüvelygyűrűt használok egy ideje,most is használtam majd 3 hét után levettem a gyűrűt,rá 2 napra jelentkezett a vérzésem is.Utána viszont nem új gyűrűt tettem fel hanem az előzőleg...
        Üdvözlöm! Jó ideje szedem a Triodena gyógyszert. Kiütèsek jelentek meg a testemen amik viszketnek. Gyanítom hogy a gyógyszer miatt mert este beveszem ès reggelre jelentkeznek. Milyen fogamzàsgàtló módszert javasol? Vagy csak vàltsak màsfajta...
        Kb másfél hónapja sajnos elszakadt a gumi, de egyből bevett egy escapelle esemény utánit. Meg is jött utána neki a megszokott időben, de most azota a 2. menszesze 5. napja késik. Mondta hogy kisebb görcsöket érez meg ez előtt hetekkel is érzett...
        Jóestét! Olyan kérdessel fordulnék önhöz hogy az első tablettát a menstruáció 6.napján kezdtem el szedni. Nagy gond ha nem az 5.napon? Miben befolyásol ez akármit? Hány napon belül fog hatni a gyógyszer? Válaszát köszönöm!
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Harmadik hónapja szedem a Missee nevű fogamzásgátlót, kezdetben is voltak vérzés problémák, azt annak tudtam be, hogy átáll rà a szervezetem. Viszont mostanában sokat stresszelek, ami ráment a gyomromra és gyakran...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő. 29 éves vagyok, még nem szültem, 4 hónapja kaptam Mirena spirált, 7mm-es jelzőszálat hagyott hozzá az orvosom. A páromat nagyon szúrja a jelzőszál, az orvosom nem szeretne belőle levágni mert nehezítené a majdani...
        Tisztelt Doktor úr! Hosszú ideig nem volt párkapcsolatom, két hónapja élek ismételten rendszeres szexuális életet(óvszerrel védekeztünk) Korábban a Yadine-t használtam, jelenleg is ezt írta fel az orvosom. A menstruációm a megfelelő...