• Szédülés, tarkótáji fájdalom

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Hosszu évek óta kardiológiai kezelés alatt állaok.Napi gyógyszereim:2x2,5mg Concor, 2x1ModuxinMR,reggel 1 amilorid,3x0,5mg xanax,2x1 bilobil forte, és néha MagneB6. Vérnyomásom általában 12070, néha nagyritkán kiugró 160/90, vagy általában reggelente92/58.Az ultrahang vizsgálat megállapitása szerint a balkamra billentyü visszaereszt.Havonta három-négy napig előfordul,hogy rendkivúl gyengének érzem magamat és majdnem állandóan szédülésem,bizonytalan járásom, és fejfájásom van.Kérem T.Doktornő szives válaszát, hogy mi okozhatja ezeket a tüneteket,lehet-e valamelyik gyógyszer  mellékhatása,vagy valami más.Az időjárási frontokat is erősen érzem.

         

         

        Szives válaszát várva Köszönettel S.L.

        WEBBeteg szakértő válasza a szédülés témában

        Kedves kérdező!


        A Concor, Amilorid csökkentheti a vérnyomást, emiatt előfordulhat szédülés, de a panaszok alapján felmerül vérnyomáskiugrás lehetősége is. Érdemes lenne (különös tekintettel a panaszos napokra) vérnyomásnaplót vezetni, mivel elképzelhető, hogy a gyógyszerek módosítására lesz szükség. Szédülés, fejfájás hátterében a nyaki gerinc betegsége is állhat, illetve nyaki érszűkület is okozhat ilyen panaszokat, ezért ideggyógyászati kivizsgálás is szóba jön.

         

        Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.


        Kérdés: 2009-07-01 13:17:54; Megválaszolva: 2009. július 01., 13:17

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Nő/Úr! Az elmúlt időben többször tapasztaltam fejfájást a fejem hátsó részén jobb és bal oldalon. (Eddig soha nem egyszerre). A témával kapcsolatban olvastam hogy ilyen korban ezt a hormonális vérnyomásváltozás is...
        Tisztelt Dr úr!Nő! Miert erzek nyomast a fejembe?Alig alszom ettol s rem almaim vannak sokat meg ebredek s allandoan levert vagyok es csak fekudnek.szedek c.vitamint de semmi valtozas Valaszat elore is koszonom
        Kedves Orvos/Szakertu! Azzal a problemaval fordulok onhoz hogy mar kedd ota(lassan egy hete) faj a fejem. Kedden elmentem korcsolyazni es a -5, -6 fokban sapka nelkul voltam tobb mint 3 orat. Nagyon fazott a fejem szoval arra gyanakszom hogy megfazott a...
        Tisztelt Doktornő! Èrdeklődni szeretnèk az egyik kislányom 3 èves rengetegett kellett felkelni hozzá èjszakánkènt (8-10) alkalommal a mai napig mèg felkel kb3* emellett van egy 5 honapos kislányom aki szintèn regeteget fennvan èjjel.A...
        Kedves Doktornő! Azzal a problémával fordulok önhöz, hogy 4 hónappal ezelőtt kezdődött egy nagyon erős fejfájás, ami a 4 hónap alatt talán 3 vagy 4 napot szünetelt. 1 hét után orvoshoz fordultam, ahol minden eredményem negatív lett (...
        Jónapot Kìvànok. 20 éves vagyok, 2-3 éve rengeteget fáj a fejem. Eddig elég stresszes az életem szintén pàr éve. A fülünk fölött van két kézzel tapintható kemény pont. 1-2 hónapja a jobb fülem mögött ez a pont bekeményedik és...
        Tisztelt Doktornő! Az elmúlt pár hónapban gyakran tapasztalok fejfájást, ennek területe igen változó, nem tudnám behatárolni. A fejfájás napok száma hetente 3-4 is lehet, viszont a fejfájás egyáltalán nem erős: legtöbbször...
        Kedves Dr. Szappanos Zsuzsanna! Ez volt az előző kérdésem (http://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/fejfajas_migren/150881) Ugyanúgy ma arra keltem hogy a halántékomnál elkezdett fájni abban a pontban a fejem. Elgondolkodtam mitől lehet. Fogfájás?...
        Jónapot kívánok! A mai nap reggel, hirtelen kialakult egy erős fejfájásom a fejem jobb oldalán a halántékomnál. Kb 10 percig tartott, próbáltam visszaaludni és arra lettem figyelmes hogy spontán elmúlt. Ez ugye nem egy TIA volt? 20 éves...
        Tisztelt Dr nő! Lányom 19 éves fejfájása miatt Mr vizsgálaton voltunk. A jobb sinus maxillaris területen a mediális falon 5 mm -es T2 jelintenzitású képlet látszik. Vélemény: Intracranális kóros MR...