• Evéskényszer

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Ur!A problémám a következő:depresszió elleni gyógyszert szedek és mellékhatásként "farkasétvágy" jelentkezik nálam.Ennek következtében emésztési problémáim is jelentkeznek de sajnos sokszor nem birok az evési kényszeremmel.Mit lehetne ez ellen tenni?Válaszát előre is köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a evéskényszer témában

        Tisztelt Kérdező!

        A depresszió gyakran társul evészavarokkal, tehát az is elképzelhető, hogy nem a gyógyszer, hanem maga a betegsége okozza a jelzett problémát. Nem ritkán látni, hogy depressziós panaszok, szorongások levezetésére, vagy akár éppen a depresszióval járó unalom időtöltésére alakul ki gyakori túlevés, folyamatos nassolás, ami egy idő után már önállóvá váló problémává is duzzadhat. A folyamat spirálként romlik, mert a beteg súlya nő, ettől még nehézkesebbé válik testileg-lelkileg, a hasi panaszok tovább rontják a kedélyállapotát, ettől a depressziója is mélyül.

        Az Ön által felvetett lehetőség, a gyógyszer sem zárható ki 100% biztonsággal persze, de ennek a megítéléséhez tudni kéne a gyógyszer nevét. Saját megfigyelésem szerint az antidepresszívumok mellékhatása inkább az lehet (szerencsére ritka esetben), hogy változatlan táplálkozás mellett jobban rakódnak le a kilók a betegen. Az Ön által említett evéskényszert a jelenlegi antidepresszívumok mellett mint egyértelmű mellékhatást nem látok a napi munkám során.

        Mit tegyen? Rendszeres testmozgás, és diétás megszorítások. Ha úgy érzi, még ennie kell, akkor is inkább könnyű ételeket fogyasszon, vagy igyon vizet a falatok helyettesítésére. Konzultáljon kezelőorvosával is a problémájáról, mert tényleges állapotát és gyógyszerváltás szükségességét csak sorai alapján nem lehet látatlanban megítélni.

        Jó egészséget kívánva:

         

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség

        Kérdés: 2009-01-08 11:35:46; Megválaszolva: 2011. augusztus 24., 10:11

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! 186cm vagyok, és 135-140kg között mozgok. szeméremdombi zsírpárna el van hízva elég látványosan, ezaltal a péniszemből merev állapotba 14–14,5 cm látszik ki. az a problémám lenne, hogy ez az eredeti állapot vagy a...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! 60 éves,nyugdíjas nő vagyok,158cm magas és 130kg. Magas vérnyomásomra évek óta szedek gyógyszert. Nem rég, körülbelül 2-3 hete megdagadtak a lábaim, térdtől lefele mind a kettő egyformán és vörös színű lett,...
        Tisztelt Doktor Nő! Tanácsát szeretném kérni, az utóbbi 3 évben elég komoly súlyfelesleget szedtem magamra, szinte észrevétlenül, úgy, hogy semmi különösebb változás nem történt sem az életvitelemben sem az étkezési szokásaimban. 9...
        Jó napot kívánok! Mindig is sovány gyerek voltam, régen edzettem, de már lassan 2 éve hogy mozgásszegény életmódot folytatok. Barátnőm mindig mondogatta hogy sovány vagyok. Mondom megmérem már magam. Meglepetésemre 74 kiló voltam. Ez volt...
        Kedves Doktornő! 25 éves korom betöltése után kezdődtek a tüneteim, pontosabban a fáradékonyság, energiahiány és a hirtelen folyamatos hízás. 56 kilóról mára 85 kilogrammra híztam (magasságom 165cm) amellett, hogy a folyamatos hízás...
        Jó napot! 2012 ben kezdett a mellem megnövekedni akkor 69 kg voltam 166cm magassággal azóta évről évre nagyobb lett, de hiztam is minden évben, most 166cm magas vagyok 19 éves és 94kg, érezhető mindkét mellemben csomószerű szövet ebből és a...
        Kedves Tünde! Évek óta fogyokurázik anyukám, 54 éves. 92 kilóról lefogyott 86 kilóra és nyár óta nem sikerül többet fogynia, pedig úszik hetente, kerékpárral jár dolgozni, keveset eszik, van,hogy egész nap csak gyümölcsöt eszik. Mi...
        Tisztelt doktornő!problémám kb egy évvel ezelőtt kezdödött.egy ev alatt 32kg ot hiztam,mely foleg arcra,hasra,csipöre ment.lila strıák vannak a hason(hizas eredmenye),erös arckipirulasaim vannak,melyeket nem érzek.kezelt hipertonias...
        Tisztelt doktornő!A férjem betegsége és minden napos magnesium sulfuricum használata miatt lefogytam 63 kg-ra, előtte 78 kg voltam. Halála után már visszahíztam 8 kg-ot. A hashajtót továbbra is szedem és...
        Tisztelt webbeteg! Az az én problémám, hogy 1,5 éve amikor még 90kg volt az átlagsúlyom ( 130 ról fogytam le 5 éve) akkor a péniszem 13 cm hosszú volt. Közben volt/van egy párkapcsolatom és 110 vagyok kb most. Megmértem a minap a méretemet...