• Magas káliumszint

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Február végén csináltattam egy vérvizsgálatot amin magas kálium érték mutatkozott! Korábban diétáztam és lefogytam 13 kg-ot 3 hónap alatt. Azóta többször voltam vérvételen a legmagasabb érték 6,4 a legutolsó mérés 2 hete történt az 5,8 mmol/l értéket mutatott. Július 31-én hasi ct-re vagyok előjegyezve, de a jobb oldalon a hasamba tompa fájást érzek. Lehet rosszindulatú? Bár a vért hormonvizsgálatnak is alávetették ott a mellékvese-hormoneredmény alacsonyabb se.koritol szint emelendő ki legalábbis ez van leírva. Már a görögdinnyét is félve eszem.

        WEBBeteg szakértő válasza a magas káliumszint témában

        Kedves Kérdező!

        A hasban jobb oldalt érzett fájdalom oka számos elváltozás, betegség lehet, ezek között lehetnek jó- és rosszindulatú folymatok egyaránt, ennyi információból sajnos nem lehet ezt megítélni.

        A magasabb káliumszint oka is többféle lehet, például veseelégtelenségben, táplálékkal túl soka felvett kálium, gyógyszerek ias okozhatják, pl. fájdalomcsillapító, bizonyos vízhajtók, digitalis, béta-blokkoló.

        Az Ön esetében nincs jelentősen megemelkedve a káliumszint, ezt érdemes lenne még kontrollálni, és ha nem rendeződik, kivizsgáltatni, ha valamilyen káliumszintete emelő gyógyszert szed vagy sok a táplálékkal bevitt kálium, akkor azon érdemes már most változtatni.

        Üdvözlettel: Dr. Csuth Ágnes, háziorvos

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.


        Kérdés: 2009-07-21 14:06:11; Megválaszolva: 2009. július 21., 14:06

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő! Egy olyan bő hónapig szedtem Protonpumpa gátlót (pantoprazol sandoz), mivel a háziorvos fekélybetegségre gyanakodott. Utólag kiderült, hogy nem volt szükség rá. Sajnos csak később, miután befejeztem a gyógyszer szedését,...
        Azèrt irok mert nekem olyan problèmám van hogy vèletszenszerüen kimegy az erő a lábambol ès hevesen ver s szivem olyankor.már 17 ève nehèz fizikai munkát vègzek,de nem csak a munkahekyen törtènik ez velem hanem ha ideges vagyok vagy èppen ha...
        Tisztelt Dr. Úr ! Az lenne a problémám, hogy alapból is savas vagyok szedtem savlekötőt eddig pantoprazolt. Sokszor a savasodás idegi alapon van nálam sokat vagyok stresszes. Erre a stresszre vásároltam stress control gyógynövényes gyógyszert...
        Tisztelt doktor ur! panaszaim kb 3 honapja kezdődtek jobb alhasi fájdalommal vakbélre gondolva ügyeletre mentem de a doktor úr szerint nem vakbél volt(évente 1 szer megyek sbo ra vakbél gyanúval).Panaszaim azóta is tartanak az egész hasra át...
        Tisztelt Doktor Nő/Úr! Tanácsát szeretném kérni, tartásjavítás témakörben. 17 éves vagyok Scheuermann-kórban (felső szakaszon 3 csigolya érintett) szenvedek, heti rendszerességgel tornázom . Nemrégiben hívták fel figyelmemet az UPRIGHT...
        Kedves Doktor Úr!I.és II.fokú belső aranyerem van és végbélrepedésem. Nitromintes kúpot kaptam , amit másfél hónapig használtam. Sajnos nem sokat javult a helyzet,pedig a székletem rendben van és vigyázok a rostokra és a vízre. Kérdésem...
        példa:Hypót akartam önteni a vödörbe,(gondolatban hogy majd fogok) de mást csináltam még és úgy hittem hogy már beleöntöttem a hypót, közbe nem.Az érzés teljesen valóságosnak tűnt.Utána mondom milyen hülye vagyok. Postai levél volt a...
        Tisztelt dr.nő, dr.úr! Azzal a problémával fordulok önhöz hogy tavaly tachycardiát diagnósztizáltak nálam melyre concort szeddek, most 2 hete j 4590 Ashma k.m.n. és j 3010 allergiás rhinitis pollentől, amirre foster 2x1 puff. És mometason 1x2...
        Tisztelt Dr. Plósz János! A fiam 42 éves éves glutén-és laktózérzékeny lett. Szeretnék neki kenyeret készíteni zöldségekből, magokból kukoricaliszt felhasználásával. Gitta nyersétel blogján...
        Négy-öt nap használat után a fehér trikóm lilas színüre változik.Sőt a wc ülőkéje is,amely fehér.Szeretném tudni,hogy mitől lehet ez? Gondoltam rá,hogy bevizsgáltatom analitikussal. Talán a kozmetikumtól lehet? Köztudomású,hogy...