• gyógyszer lenyelése

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor úr/ Doktornő! Három napja vettem egy l-karnitin étrendkiegészítő készítményt. A tabletta nagyon nagy volt, amúgy is nehezen veszem be a gyógyszereket, ezért három részre vágtam, az egyik széle azonban nem sikerült egyenesre. Amikor bevettem, azt hittem, meg fog akadni a torkomon, ittam rá vizet, le is ment, viszont éreztem, hogy megsértette a nyelőcsövemet. Nagyon aggódom, hogy esetleg nagyobb kárt tehetett, vagy kilyukaszthatta. Lehetséges ez? Azóta mintha érzek ott valamit, de az is lehet, hogy csak képzelődöm. Ha három nap alatt nem történt semmi, lehet még valami bajom? Válaszát köszönöm!

        Dr. Szanyi Andrea válasza a nyelőcső témában

        Kedves Kérdező! Lehetséges, hogy a tabletta éles széle a nyelőcsövön mikro sérülést okozott. Nem tartom valószínűnek, hogy komolyabb sérülés lenne, illetve, hogy megakadt volna a tabletta,de amennyiben nem múlik el a kellemetlen érzés, keresse fel háziorvosát, aki nyelés röntgen vizsgálatra indokolt esetben elküldheti. Addig is próbáljon sok folyadékot fogyasztani, a nagyobb darab ételek lenyelését kerülje el.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Szanyi Andrea
        belgyógyász, háziorvos, geriáter

        Dr. Szanyi Andrea

        Kérdés: 2017. augusztus 02., 16:47; Megválaszolva: 2017. augusztus 08., 20:50

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztekt Dr Úr Olyan tüneteim vannak, amikkel nem tudom kihez is fordulhatok. Első tünet amikor is egésznap teltség érzés van a gyomromban. Majd következő napon már apró nyilalások vannak a vékonybélnél itt ott étel, ital fogyasztásakor,...
        Kedves Dr. Molnár Dóra! Anyukám labor eredményeiben hónapok óta magas a creatin kináz értéke (312). Megerőltető fizikai tevékenység nem volt. A CKMB érték normális. A háziorvosa nem tanácsol semmit, hogy milyen orvosnál kellene ennek...
        Tisztelt doktor úr! 4 nappal ezelőtt a méhszáj sebemet kezelték és ezután a SILVER-Q hüvelykapszulát kell alkalmaznom 6 napig, majd a Gynoflor hüvelytablettát kell használnom. A problémám az lenne, hogy a nőgyógyásszal nem tudattam, hogy 4...
        Kedves Doktor Úr! Ételintolerancia vizsgálat (vérből) mérsékelt tejallergiát mutatott ki. A vizsgálat bőrgyógyászati problémák miatt volt szükséges. A vizsgálat kazeinre negatív lett, így nem világos számomra, hogy a tej mely...
        Tisztelt Doktor Úr ! Fogamzásgátló tablettát szedek (Lyndinette 20) Egy hónapja kezdtem el szedni, de mellette rendszeresen edzek konditeremben, és KÜLSŐ ARANYEREM keletkezett, nem tudom pontosan, hogy trombotizált aranyérről van-e szó,időként...
        Tisztelt Doktornő! Jó 7-8 hónapja vettem észre, hogy a jobb oldalon, a homlokom csúcsa felett, a hajas fejbőrömön van egy mélyedés, illetve ároknak nevezném, kb 10 centisnek mondanám, íves formájú, onnan fentről a haléntékomig halad...
        Üdvözlöm! Az én panaszaim már évek óta tartanak. A családban van visszeres, szívbeteg és cukorbeteg is. Nálam korábban még szívritmuszavart állapítottak meg és dohányoztam kb 4 évig. Az alábbi tüneteket vettem észre magamon: homályos...
        Üdvözletem. Neurológiàn kaptam egy Betahistin-ratiopharm 24mg tablettàt amiből 2×1et kell beszednem. Viszont a lábaim elkezdtek fàjni így elkezdeném szedni a detralexet is.a kérdésem, hogy a kettő gyógyszer együtt szedhető e?a màsik...
        Olyan kerdesem lenne, hogy a koldokom belseleje nyomasra nagyon faj 3-4napja , ha kohogok is beszur vagy ha tusszpgok. Illetve ha mondjuk hidat akarnek csinalni , ahogy megfeszul is nagyon faj. MITOL lehet ? Komoly a baj ?
        Tisztelt Doktor Ur! 27 hetes kismama vagyok, most készült egy vérvizsgálat, mely szerint a CMV Igg és CMV igm értékem is pozitív. CMV igg: (27 mol) pozitív CMV igm: (29) pozitív Aviditás magas (4 hónapnál régebbi fertőzés) Utolsó...