• Mit tegyek?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor Nő/Úr!Tanácsot szeretnék kérni.Vékony testalkatom miatt valamiféle táplálékkiegészítőt, tápszert szeretnék szedni. 163 cm vagyok és 46 kg. Már próbálkoztam az étvágyserkentő gyógyteákkal, gyógyszerekkel, de nem sok sikerrel jártam. Sajnos keveset eszem, de hiába erőltetem meg magam nem tudok "sokat" enni. Ajánlották a tápszereket, de nem igazán tudom hogy ezeknek a készitményeknek a szedése mit von maga után, mennyire egészségesek, és melyek azok a konkrét tápszerek amiket érdemes lenne kipróbálni. Segítségét előre is köszönöm! betti

        WEBBeteg szakértő válasza a tömegnövelés témában

        Kedves Betti!

        Problémájára van megoldás, hiszen saját tapasztalatom alapján is több beteg küzd hasonló gondokkal. Nem étvágynövelő gyógyszerekkel, illetve teákkal kell fokozni az étvágyát, hanem a bevitt táplálékban kis térfogatban kell sok kalóriának lennie. Ez a különböző fitness és táplálékiegészítő boltokban is kapható úgynevezett "tömegnövelő" készítményekkel érhető el (kérje az eladó segítségét). A tömegnövelők igen kis térfogatban tartalmaznak elsősorban szénhidrátokat és kisebb mennyiségben fehérjéket is.

        Általában gazdaságos, ha 5 kg-os kiszerelésben vásárolja meg (por formájában van és tejben vagy vízben oldva kell fogyasztani). Naponta 3-5 alkalommal kell meginni, oly módon, hogy az 5 kg 2-2.5 hétre legyen elegendő. 2 hónap alatt ezen módszert alkalmazva 3-4 kg súlygyarapodást tud elérni. A készítményektől nem kell félni, OÉTI engedéllyel rendelkeznek és a közhiedelemmel ellentétben semmiféle "hormon"-t nem tartalmaznak (ez csak a doppingvizsgálaton megbukott sportolók által terjesztett, laikus médián keresztül terjedő szándékosan ferdített információ következménye)! A készítmény mellett természetesen eddigi normál táplálkozását is folytatni kell, lehetőleg napi 1 tabletta multivitaminnal kiegészítve.

        Tisztelettel: 
        Dr. Balogh Imre  endokrinológus

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-07-30 09:28:19; Megválaszolva: 2011. augusztus 03., 10:01

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő! Tegnap voltam terheléses ekg-n azzal a panasszal, hogy terhelés hatására, (kb. 135-s pulzus feletti huzamosabb gyaloglásnál futógépen) néha érzek egy-egy nagyobb bedobbanást a szívemben (nyugalmi álapotban nem fordul elő)....
        Kedves Dr nő!! Elolvastam válaszát!! azt szeretném kérdezni hogy az közre játszik -e hogy a tudőerekben nagyobb a nyomás hogy van egy pici tüdőtágulásom és 4 éve volt egy totál PTX -em!!! "kismértékű pitvari és jobb kamra nagyobbodása...
        Tisztelt Doktornő! 20perc kapálás gereblyézés és némi hajolgatás után rögtön leülve 110es pulzust mértem,ami egy félóra múlva vissza is állt 65re. Nyugalmi pulzusom 65-70. Mondjuk elég meleg is voltkb 30 fok. De nem sok ez egy picit?27éves...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Kérem a szív UH leletem szíves értékelését. Általánosságban kérdezem, hogy van-e valamilyen probléma a szívemmel, kel-e, s ha igen, milyen gyakran kontroll, és többek között mit jelentenek a számomra...
        Tisztelt Doktornő! Van egy 1,5 éves kisfiam és mivel a terhességem 4. hónapjától kezdődően antidepresszáns kezelésben részesültem, a nőgyógyászom a biztonság kedvéért a 24. héten magzati szív ultrahang vizsgálatra küldtek, ahol mindent...
        Tisztelt Doktornő! Sajnos a környezetemben az elmúlt hetekben,több velem hasonló korú nő férfi halt meg tüdőembóliába! Borzasztóan aggaszt, hiszen ők sem voltak betegek, úgy mint én sem tudok róla, hogy betegségem lenne! Kérdésem, hogy...
        Tisztelt Doktornő! Kérném, szíveskedjen értékelni a mellékelt leleteket, amelyeket kardiológiai kivizsgálás alkalmával kaptam. Az értékelés mellett érdekelne az EF javíthatósága is. Illetve, lehet-e hatással erre az értékre negatívan...
        Tisztelt Doktornő. Egy éve szedek Nebivolol Sandoz 5mg-ot.Előtte Betaloc Zok 50mg szedtem szintén egy évig. Magas pulzusomra/110-120/perc/kaptam. Nincs baj a szívemmel talán annyi,hogy terhelés után kezdődő hypertóniát állapítottak...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megkérdezni, hogy a Holter-eredményen mit jelent a pacemaker eredmények: 23 pitvari 16 kamrai eredetű ütés. 24 óra alatt 72 SVES-t jelzett a műszer, a Doktor Úr azt mondta ez nem probléma. Eddigi vizsgálatokon ez a...
        T. Doktor Nő! Mitralis prolapsus (szaporább szívverés) miatt évente járok kardiológiai ellenőrzésre. 55 éves 53 kg. vagyok. 2017.09. vizsgálat eredménye: RR: 130/80 hgmm Cor: rythmusos szívm. a mitralis areaban mesosyst. click. EKG: 108/min....