• milyen következménye lehet ha egy hosszú ideig szedett gyógyszert hirtelen abbahagyok.?nevezetesen a citopramot

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Mondjuk nem annyira régen 3 hónapja szedem és teljesen lelassultam tőle nemtudok aludni összpontositani,elfelejtek dolgokat a munkámmal kapcsolatba,amiért elis küldtek,állandóan alacsony volt a vérnyomásom,szurtak a szemeim,álmos fáradt,de ugyanakkor nemtudtam tőle aludni,és eggyik napról a másikra abbahagytam.olyan szinten beteg lettem azt hidtem itt a vég.Most se vagyok éppen jól szédülök hányingerem van,fáj a mályam,gyomrom.sokat pisilek,állandó fejfájással küszködök.Mit tanácsol?

        Dr. Veress Dóra válasza a depresszió, citalopram témában

        Kedves Kérdező! Leírásából nem derül ki, hogy a hirtelen elhagyást követően újra elkezdte-e szedni a gyógyszert, vagy azóta sem vett be belőle többet? Bármelyik megoldást választotta is, a legjobb az lenne, ha visszamenne a kezelőorvosához, és megbeszélnék a teendőket, különösen, hogy a hangulatjavítóval egy időben szedett gyógyszerek is okozhatnak az Önéhez hasonló tüneteket, tehát nem biztos, hogy a citalopram tehető egyszemélyben felelőssé a tünetekért.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2011. szeptember 14., 17:54; Megválaszolva: 2011. szeptember 14., 22:22

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő! Érdeklődni szeretnék. Nagyon sokat foglalkoztam a munkámmal az elmúlt 3 évben szinte semmi szexuális kapcsolatom nem volt. a végére kiüresedettnek motiválatlannak éreztem magam. semminek nem tudtam örülni. Aztán volt egy...
        Szép napot kívánok! Epilepsziás vagyok Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy én már tanácstalan vagyok! Az év elején kezdödőt február környékén fel ment a vérnyomásom 170 körülire Kaptam rá vérnyomás csökentőt, ( tolura 80mg)...
        Tisztelt Doktornő,Doktorúr ! Pár hónapja jelentkeztek nálam hirtelen rosszulétek,szédülés,erős fejfájás,mellkasi nyomás,légzési nehézségek ,magas pulzusszám . 90% a hirtelen időjárás változásnál jelentkeznek mind a melegre mind a...
        Tisztelt doktornö! Nemtudom mit tegyek! Màr régòta érzem hogy nincs rendben velem valami.kiskoromtol kezdödöen mikor apu alkoholista volt,folyton vert engem es kiabàltak. Anyu mindig keson jott haza..otthon kiabalas..az iskolaban csufoltak bantottak...
        T. Dr. Pálvölgyi Rita! Fiam 27 éves és már több mint 4 éve szenved depresszióban. Pajzsmirigy nélkül született. Kicsi kora óta nem tudott beilleszkedni a közösségbe,furcsán viselkedett de ezt nem a pajzsmirigy hiány miatt...
        Tisztelt Dr.Nő Elég speciális kérdéssel fordulnék Önhöz. Párommal kb egy éve ismerkedtünk meg a neten, Ő külföldön dolgozik és ott is él, elég egyedül van, nincsenek barátai kint.A kollégákkal és az itthoni ismerősökkel tartja...
        Tisztelt Doktornő! 17 éve sedem a 20mg-os Seropram tablettát szorongásos depresszióra. Az utóbbi években már éreztem hogy alig használ, ezért orvosi javaslatra pa rnassan tablettával (a 7,5 mg-osból egy negyed darab) egészítettem ki az elmult...
        Tisztelt Dr Nő Diagnózis Kevert szorongásos depreszios zavar szomatácios zavar Migrén 4 éve szedek kisebb kihagyásokkal Frizium 10g 2*1 et jelenleg 6 honapja fojamatosan szedem este 1 reggel fél valamint reggel 1 0,5 scippa. Szeretnék leszokni...
        Lehet e súlyosabb betegség ebből közepes depresszióból?köszönöm
        Tisztelt Doktor Nő! Szeretném kikérni a tanácsát, sajnos az életemben jelen van a depreszzió és szorongás nem részletezném túlzottan csak nagy vonalakban volt egy összeomlásom sem aludni nem tudtam sem napközben nem volt egy nyugodt percem fel...