• Rexetin

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Lassan már fél éve szedem a Rexetin nevű gyógyszert, amit azért írtak fel, mert 1 hónap alatt 10 kilót fogytam ( 160 cm magas vagyok és 50 kg voltam) jelenleg napi 1,5 tablettát kell bevennem. Mivel még fiatal vagyok az érdekelne nem káros e nekem ez a gyógyszer? Valamint még az is érdekelne hogy hogyan tudnám vissza hízni eredeti súlyomt ( eddig mindössze 2 kg-ot sikerült felszednem). Rendesen étkezem és igen nagy mennyiségű ételt fogyasztok. Sajnos dohányzom is, ön szerint emiatt nem hízok? ( 1,5 éve dohányzom rendszeresen, napi 1 dobozzal). Válaszát előre köszönöm, minden jót!

        Dr. Veress Dóra válasza a súlyvesztés, hangulatjavító témában

        Kedves Kérdező! Leveléből nem derül ki, hogy kivizsgálták-e a Rexetin beállítása előtt. Ilyen mértékű fogyást okozhat pajzsmirigy vagy más endokrín betegség is, így ha eddig nem történt meg, akkor mindenképp érdemes lenne kideríteni, hogy pontosan mi is okozott Önnél ilyen mértékű súlyvesztést! A nagy mennyiségű étel fogyasztása melletti minimális gyarapodás is hormonzavarra utal. A szedett hangulatjavító egyébként nem tesz kárt Önben, nem lesz hosszú távú következménye annak, hogy most gyógyszert szed. A dohányzás csökkenti az étvágyat, így legfeljebb ilyen módon járulhat hozzá a jelenlegi súlyának a megtartásához.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2011. május 17., 19:45; Megválaszolva: 2011. május 20., 22:20

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő! Érdeklődni szeretnék. Nagyon sokat foglalkoztam a munkámmal az elmúlt 3 évben szinte semmi szexuális kapcsolatom nem volt. a végére kiüresedettnek motiválatlannak éreztem magam. semminek nem tudtam örülni. Aztán volt egy...
        Szép napot kívánok! Epilepsziás vagyok Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy én már tanácstalan vagyok! Az év elején kezdödőt február környékén fel ment a vérnyomásom 170 körülire Kaptam rá vérnyomás csökentőt, ( tolura 80mg)...
        Tisztelt Doktornő,Doktorúr ! Pár hónapja jelentkeztek nálam hirtelen rosszulétek,szédülés,erős fejfájás,mellkasi nyomás,légzési nehézségek ,magas pulzusszám . 90% a hirtelen időjárás változásnál jelentkeznek mind a melegre mind a...
        Tisztelt doktornö! Nemtudom mit tegyek! Màr régòta érzem hogy nincs rendben velem valami.kiskoromtol kezdödöen mikor apu alkoholista volt,folyton vert engem es kiabàltak. Anyu mindig keson jott haza..otthon kiabalas..az iskolaban csufoltak bantottak...
        T. Dr. Pálvölgyi Rita! Fiam 27 éves és már több mint 4 éve szenved depresszióban. Pajzsmirigy nélkül született. Kicsi kora óta nem tudott beilleszkedni a közösségbe,furcsán viselkedett de ezt nem a pajzsmirigy hiány miatt...
        Tisztelt Dr.Nő Elég speciális kérdéssel fordulnék Önhöz. Párommal kb egy éve ismerkedtünk meg a neten, Ő külföldön dolgozik és ott is él, elég egyedül van, nincsenek barátai kint.A kollégákkal és az itthoni ismerősökkel tartja...
        Tisztelt Doktornő! 17 éve sedem a 20mg-os Seropram tablettát szorongásos depresszióra. Az utóbbi években már éreztem hogy alig használ, ezért orvosi javaslatra pa rnassan tablettával (a 7,5 mg-osból egy negyed darab) egészítettem ki az elmult...
        Tisztelt Dr Nő Diagnózis Kevert szorongásos depreszios zavar szomatácios zavar Migrén 4 éve szedek kisebb kihagyásokkal Frizium 10g 2*1 et jelenleg 6 honapja fojamatosan szedem este 1 reggel fél valamint reggel 1 0,5 scippa. Szeretnék leszokni...
        Lehet e súlyosabb betegség ebből közepes depresszióból?köszönöm
        Tisztelt Doktor Nő! Szeretném kikérni a tanácsát, sajnos az életemben jelen van a depreszzió és szorongás nem részletezném túlzottan csak nagy vonalakban volt egy összeomlásom sem aludni nem tudtam sem napközben nem volt egy nyugodt percem fel...