• Kemo után lábzsibbadás.

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Édesanyámnak a kemoterápia után érzéketlenné váltak a kéz és lábújjai valamint a talpa.Erős fájdalmat érez a bokája környékén és az alsó lábszárában amire erős fájdalomcsilapítót szed.Azt szeretném megkérdezni,hogy ez mitöl van és mivel lehet ezt gyógyítani? Elóre is köszönöm a válaszát.Tisztelettel Gömze János

        WEBBeteg szakértő válasza a lábzsibbadás témában

        Tisztelt Kérdező!

        Először is, nem írja, hogy milyen alapbetegsége van a Mamának.
        Másodszor nem írja, hogy milyen gyógyszereket (kemoterápiát) kapott.
        Nagyon nehéz a semmi információról véleményt mondani, de megpróbálok:
        Vannak betegségek, melyek a gerincet érintik, az onnan kilépő idegek bőven okozhatnak érzésbeli zavart (pl. lábzsibbadást), sőt, érzéketlenséget, valamint mozgászavart, legrosszabb esetben bénulást is.
        Másrészt vannak gyógyszerek, melyeknek a mellékhatásai között a perifériás idegek (pl. a gerincből az alsó végtag felé haladó idegek) gyulladása (neuritis, perifériás neuropátia) is előfordul.
        Információk iányában fogalmam sincs, hogy most éppen miről van szó. Meg kellene kérdezni a Mama orvosát.

         Dr. Nagykálnai Tamás

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-02-10 08:57:37; Megválaszolva: 2011. szeptember 02., 14:46

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        2016. június 14. és október 4. között kemoterápiát kaptam emlődaganat miatt. Daganatos tünetem azóta nincs, a kontrolleredményeim negatívak. A kemoterápia leállította a menstruációm, ami nem is tért vissza. (49 éves vagyok.) A hajam azóta...
        Tisztelt Címzett! A nagymamám kemoterápiás kezelést kap, de sajnos 3 héttel ezelőtt félreszúrták azt a karjába. Folyamatos gyulladásban van a karja, ezért a fennmaradó 4 kezelést addig nem tudja megkapni (már 4-et kapott), amíg el nem múlik...
        Tisztelt Doktornő/Úr! Édésanyámnál 3 év angioszarkómát diagnosztizáltak, az előtte 8 évvel kapott sugárkezelés miatt (akkoriban emlőrák). 3 évvel ezelőtt masztemtómiát végeztek rajta az Angioszarkóma miatt, melynek eredménye jónak...
        Tisztelt Doktor Úr / Doktor nő! Térdprotézis műtétre készülök, ahhoz csináltattam labor vizsgálatot. Néhány értéket megcsillagoztak: konjugált bilirubin 3,9 umol/L, referencia tartomány...
        Tisztelt Doktornő! Egy kemoterápiás protokollal kapcsolatban lenne nagyon fontos kérdésem. Édesanyámnak folfirinox kemoterápiát kell kapnia ( több onkológusnál jártunk, akik mind ezt javasolták, illetve végeztettünk egy molekuláris...
        Tisztelt Doktornő! Tavaly októberben áttétes petefészekdaganatot diagnosztizáltak nálam. Akkori CA-125 értékem:8087 volt. Kemo, műtét, majd megint kemo következett. Márciusban a műtétem után a CA-125 értéke 153ra javult. Áprilisban a CT...
        Tisztelt Doktor Nő! 23 éves lányomnál 2016 májusában melanoma maignumot diagnosztizáltak, mikrometasztázissal a hónalji nyirokcsomóban. Interferont (IntronA) kapott immunerősítőként. A problémánk az, hogy a betegség diagnosztizálása...
        Kedves Doktorúr! Áttétes petefészekdaganatom volt,melyet legyőztem. Kemo, műtét, ismét kemo után júliusban tünetmentes lettem. Azóta október végén Ct leletem negatív, viszont tumormarker Ca-125 értéke 330. Mostani tumormarkerem pedig 900...
        Tisztelt Dr Baki Márta! Idén novemberben volt egy laparoszkópiás vastagbél műtétem daganat miatt, melynek mellékelem szövettani eredményét: Makroszkópos leírás: Bélszakasz felvágatlanul, melynek hossza 14,5 cm. A bélszakasz külső...
        Méhnyakràk miatt taxo-cisplatin neoadjuvans kezelést kell kapom 3 ciklusokban Milyen mellékhatásai lesznek Kihullik-e tőle a hajam?