• Bőrbetegség

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor úr/ Doktor nő! Ez év májusában nagyon viszkető és égő kis hójagok jöttek ki rajtam, főleg a lábamon és a karomon, ill. a kézfejemen. A talpamról és a tenyeremről a viszketés hatására levált a bór. Mentem bőrgyógyászhoz, aki egyéb atka fertőzést állapitott meg, és rühatkára kaptam kencét. Két nap mulvaq még jobban szenvedtem, mindenhol égő kiütésekkel volt tele a testem, olyan volt mint a csalánkiüstés. A háziorvosom adott különböző kenőcsöket /hidrocortizon alapu/ Ezeknek a hatására valamit csökkent, ill. voltak jobb napok is , de egy napon belül is változott a kiütés. Mikor belobbant akkor olyan rosszul is éreztem magam, olyan volt mintha a gyomromaból jönne az egész betegség. Most a Metypred nevü szteroidot kell szednem, ennek a hatására már csillapszik a viszketés, de tiz napig szedtem csökkenó adagban, és még is a tizedik napon ujból jött ki rajtam viszkető kiütés, ami akkora volt mint egy szines gombostűnek a feje, és viz volt benne. Igy ujból kezdtem szedni a gyógyszert. Most a gyógyszertől is rosszul vagyok, de legalább már nem jön a kiütés. Ami már begyógyult, az is barna foltot hagyott maga után. Vajon mi lehet ez. Sajnos már 15 éve alergiás asztmás beteg vagyok, igy mindég kell szednem az Aerius nevü gyógyszert. Kérem segitsenek Várom válaszukat.

        Dr. Gál Mónika válasza a bőrelváltozás témában

        Kedves Kérdező! A szteroidtartalmú gyógyszerek szedése orvosi felügyelet nélkül nagyon veszélyes. Kezelőorvosa utasítása nélkül nem javasolt újraindítania. A hólyagos bőrbetegségek autoimmun betegség gyanúját keltik. Ezen esetekben szövettani vizsgálat elvégzése lehet indokolt. Kérje ezzel kapcsolatban bőrgyógyásza tanácsát!

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Gál Mónika
        bőrgyógyász-allergológus

        Dr. Gál Mónika

        Kérdés: 2011. szeptember 23., 17:57; Megválaszolva: 2011. szeptember 28., 20:16

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztel Doktornő! Kicsit több mint fél éve pirosas foltok jelentek meg a mellkasomon. Ezek a foltok néha halványulnak, néha pedig erősödnek. Fájdalmat nem érzek, de a nyakam környékén néha viszkető érzést érzek, bár ott foltok pont...
        Kedves Doktornő! Egy kérdéssel fordulnék önhöz, amire eddig még nem igazán találtam választ. 25 éves férfi vagyok, elég gyorsan sikerül megkopaszodnom, eddig ez nagyon zavart is, de most jött egy ettől is rosszabb. Szakállas vagyok és...
        Azt hiszem 1-1,5 éve megjelent a péniszem fölött egy pattanás, de ez szokatlanul nagy volt. Kinyomtam és ugyanazon helyen időközönként előjön egy ugyanilyen típusú valami. Most amikor kinyomtam először valami fehéres váladék jött, aztán...
        Tisztelt Doktornő! kb. 20 évvel ezelőtt jelentkezett nálam először a herpesz tünete. Azóta egyre ritkábban, viszonylag rövid ideig látható a nemi szervemen.(Most például kb. fél év után jelent meg és Lisin hatására vissza is...
        Kedves Doktornő! Viszkető,piros pöttyök lettek a fenekemen egy kb.tenyérnyi részen! Nem tudom mi lehet ez,de igen kellemetlen és csúnya!Képet nem tudok csatolni, mert nem tudok 1MByte alá menni! Köszönöm válaszát!
        Kedves Doktornő/ Doktor Úr! Szeretnék segítséget,illetve tanácsot kérni bőrproblémámra. Az utóbbi időben túlzottan száraznak éreztem a bőrőm az egész testemen és az arcomon is. Próbálkoztam számtalan zsíros krémmel, illetve...
        Tisztelt Doktornő! Mi lehet ez? Köszönettel
        Tisztelt Doktor úr! Székelés után rendszeresen végzek intim mosakodást tiszta langyos vízzel. Kb.3 hete a végbél nyílásom körül először egy,majd néhány nap múlva több apró 1-2 mm kiemelkedésű göböt észlelek. Ezek a göbök nem...
        Kedves Dr.nő! Bőrkiütésem van már kb 5éve.Egy hétig voltam kórházban kivizsgáláson és semmi rossz eredmény nem jött ki a vizsgálatok során.Bőrgyógyászom javasolta hogy a rossz fogaimat csináltassam meg mert lehet azok okozzák,tanácsát...
        Kedves Doktornő! A Roaccutan gyógyszer szedésével kapcsolatban lenne pár kérdésem Önhöz. Pár éve jelentkeztek az arcomon igen intenzív és súlyos aknék. A fő probléma jellege, hogy a faggyúmirigyek kivezető nyílásai elzáródtak és...