• Csak nem használ a krém, egyre jobban ég a bőröm

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő! Elnézést először is hogy megint itt zavarom,és írok Önnek.Én vagyok az aki bőrpíros tünetekkel volt Önnél rendelésen. Most az lenne a problémám hogy elkezdtem kenni ahogy tanácsolta továbbra is a finacea krémmel de egyre rosszabb a bőröm,amikor bekenem ég az egész arcom,piros lesz és nem tudom hogy ettől-e de most az arcomon,homlokomon,orromon is kicsi viszkető kiütések jöttek ki.Ugy néz ki mint a kisebb pattanások,mintha fel lenne ott "ömölve" az arcom csak viszketnek,sőt az egész arcom viszket,gondolom ez talán a szárazságtól lehet.Most nem tudom mi tévő legyek,mivel kenjem.Elkezdtem megint a physiogélt alkalmazni és csak a kis "pattanásokra" a finaceát de ahogy bekentem most még több kiütés jött ki nagyon pirosak viszketnek,ugyhogy kénytelen voltam lemosni és csak physiogéllel bekenni megint..:(Nem tudom hogy akkor most mit használjak,mit tanácsol? Az antibiotikumot is elkezdtem most szedni,de ahogy utánaolvasgattam azt írták hogy az csak addig használ mig szedi az ember,és hosszabb távon pedig árt,mert tönkre teszi a bélflórát.Én ettől kicsit félek mert régen sok antibiotikumot szedtem,gimnázimban az állandó betegségekre(arcüreggyulladás,mandulagyulladás) majd később mielőtt felirták a roaccutan szedése előtt egy fél évig tetraciclin wolf-ot is szedtem. Másik kérdésem pedig az lenne,(most hogy utánaolvasgattam a betegségnek) azt nem értem hogy ha a roaccutant is szokták írni rosaceára akkor nekem hogy jöhetett ki amellett a betegség 22 évesen?:(2 évig szedtem,régen nagyon zsíros volt a bőröm,olyan 1 hónapja hagytam abba teljesen.Nem lehet hogy vissza kellene rá térni mert igy csak romlani fog?:( Eléggé elkeserít ez a helyzet,ráadásul gondolom most az sem segít hogy vizsgaidőszak van és állandóan ideges vagyok..:( A válaszát és tanácsát előre is nagyon szépen köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a bőrpír témában

        Ha a Finaceától viszkető kiütései jelennek meg, akkor allergiás a készítményre, ezért ne használja. Igaza van, az antibiotikumoknak lehet bélflóra károsító hatása, ezért ha ellenérzése van, ne szedje. A Roaccutant nem javaslom, csak granulomatosus vagy papulopustulosus rosacea esetén indokolt. Használja a Physiogél krémet, és kerülje a provokáló faktorokat.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség

        Kérdés: 2011. május 24., 14:32; Megválaszolva: 2011. május 29., 20:25

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztel Doktornő! Kicsit több mint fél éve pirosas foltok jelentek meg a mellkasomon. Ezek a foltok néha halványulnak, néha pedig erősödnek. Fájdalmat nem érzek, de a nyakam környékén néha viszkető érzést érzek, bár ott foltok pont...
        Kedves Doktornő! Egy kérdéssel fordulnék önhöz, amire eddig még nem igazán találtam választ. 25 éves férfi vagyok, elég gyorsan sikerül megkopaszodnom, eddig ez nagyon zavart is, de most jött egy ettől is rosszabb. Szakállas vagyok és...
        Azt hiszem 1-1,5 éve megjelent a péniszem fölött egy pattanás, de ez szokatlanul nagy volt. Kinyomtam és ugyanazon helyen időközönként előjön egy ugyanilyen típusú valami. Most amikor kinyomtam először valami fehéres váladék jött, aztán...
        Tisztelt Doktornő! kb. 20 évvel ezelőtt jelentkezett nálam először a herpesz tünete. Azóta egyre ritkábban, viszonylag rövid ideig látható a nemi szervemen.(Most például kb. fél év után jelent meg és Lisin hatására vissza is...
        Kedves Doktornő! Viszkető,piros pöttyök lettek a fenekemen egy kb.tenyérnyi részen! Nem tudom mi lehet ez,de igen kellemetlen és csúnya!Képet nem tudok csatolni, mert nem tudok 1MByte alá menni! Köszönöm válaszát!
        Kedves Doktornő/ Doktor Úr! Szeretnék segítséget,illetve tanácsot kérni bőrproblémámra. Az utóbbi időben túlzottan száraznak éreztem a bőrőm az egész testemen és az arcomon is. Próbálkoztam számtalan zsíros krémmel, illetve...
        Tisztelt Doktornő! Mi lehet ez? Köszönettel
        Tisztelt Doktor úr! Székelés után rendszeresen végzek intim mosakodást tiszta langyos vízzel. Kb.3 hete a végbél nyílásom körül először egy,majd néhány nap múlva több apró 1-2 mm kiemelkedésű göböt észlelek. Ezek a göbök nem...
        Kedves Dr.nő! Bőrkiütésem van már kb 5éve.Egy hétig voltam kórházban kivizsgáláson és semmi rossz eredmény nem jött ki a vizsgálatok során.Bőrgyógyászom javasolta hogy a rossz fogaimat csináltassam meg mert lehet azok okozzák,tanácsát...
        Kedves Doktornő! A Roaccutan gyógyszer szedésével kapcsolatban lenne pár kérdésem Önhöz. Pár éve jelentkeztek az arcomon igen intenzív és súlyos aknék. A fő probléma jellege, hogy a faggyúmirigyek kivezető nyílásai elzáródtak és...