• Nem akarok szteroidot használni, mi lesz a bőrömmel?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő! Voltam Önnél rendelésen bőrpírral kapcsolatos problémával. Ön nappalra rosalic xl-t éjszakára pedig finacea gélt javasolt,illetve az előző bőrgyógyász által felírt higitott szteroid elhagyását(ung,hydrophil nonion gta centrum(100.0.) ung, locoid lipocream tub orig No. Duas II).Most nagyon meg vagyok ijedve mert mióta elhagytam ahogy mondta is számítható volt a tünetek fellobbanása.Most rettenetes állapotban van a bőröm,az egész arcom,fülem ég,piros.Ráadásul az a legrosszabb az egészben hogy az előző bőrgyógyász nem is mondta mit ír fel,azt mondta használjam nyugodtan,nem lesz semmi baj vele,csak a mikor másodjára mentem receptfelírásra akkor írtam be az összetevőket a netre és ijedtem meg hogy szteroidot tartalmaz a krém..Most utánaolvastam a dolgoknak és a legtöbb helyen az van irva hogy a szteroid annyira roncsolja a bőrt hogy utána már a kezelés sem hatásos mással..Ez igaz?Nagyon kétségbe vagyok esve,ráadásul ugy érzem amikor a finacea krémmel bekenem hogy csak rosszabb még jobban ég,rettenetesen ki is van száradva az arcom..:( Illetve a rosalic xl sem tul jó a bőrömnek,a bőrpírt sem fedi egyáltalán,nem tudom lehet hogy csak türelmetlen vagyok..:SUgyhogy inkább visszatértem az általam eddig használt 50 faktoros babe fényvédőkrémre..Nem tudom hogy jól tettem-e..:S Ki sem merek igy lépni az utcára,ma kiselőadást tartok és végső kétségbeesésemben csak bekentem a másik krémmel,mert igy képtelen lennék kiállni annyi ember elé..:(Szerintem még igy is piros leszek,mert ha meg kell szólaljak mások előtt akkor rögtön elönt a forróság és érzem is az égő érzést az arcomon.Sajnos nagyon gátlásos vagyok.Azt megfigyeltem hogy főleg a stressz felelős a tüneteimért,állandóan idegeskedek,és izgulok valamin,ha idegenekkel beszélek rögtön kipirulok..sedatif pc-t is szedem két hete valamivel jobb a helyzet de nem sokkal.Elnézést hogy itt írok, és hogy ilyen hosszúra sikerült, de csak kb 2 hét mulva kaptam időpontot rendelésre.A válaszát előre is köszönöm

        Dr. Bodnár Edina válasza a bőrpír témában

        Sajnos a lokális steroid elhagyása után sokáig romolhat az állapot, de ha tovább használja, még nehezebb lesz abbahagyni. Biztos vagyok benne, hogy lokális steroid nélkül is helyre fog jönni a bőr állapota.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bodnár Edina
        bőrgyógyász szakorvos

        Dr. Bodnár Edina

        Kérdés: 2011. május 10., 16:04; Megválaszolva: 2011. május 16., 20:19

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Bőrgyógyász Szakorvos! Hozzávetőlegesen 2,5 évvel ezelőtt kezdődött a problémám.A hátam jobb oldali bőrfelületén viszkető, kitüremkedő kiütések, melyekből eleinte csak egy-két db volt, majd idővel több lett belőlük.Meleg...
        15 hós kisfiamnak október óta van a nyakán egy kis narancsos színű kinövés. Kezdetben akkora volt, és éppen úgy is nézett ki, mint egy apró paradicsommag.Körzetis bőrgyógyász látta, a diagnózis szerint xanthogranuloma juvenile, és nincs...
        Üdv! Egy hólyag vagy nem is tudom minek nevezzem évekkel ezelőtt megjelent a péniszemen a makkon. Fehér színű, Nem lapos, kissé ki dudorodik a bőr felületéből, apró de kemény, néha szúr, viszket. egy darab van belőle. Nemi életet nem...
        Kedves Doktornő! Édesanyám néhány nappal ezelőtt övsömör betegséget kapott. A nagyobb hólyagok a tarkón és a bal vállöv területén jelentek meg, majd a fertőzött terület átterjedt a bal vállra és a bal lapocka feletti részre. Sajnos...
        Szép napot! Az elmúlt kb egy másfél hónapban megjelent egy halvány sötét csík a hüvelykujj körmöm alatt. Az iránt érdeklődnék hogy mi lehet az oka, és mi a teendő vele?
        Kisfiam 3,5 éves. Kb. 10 napja a hátán és mellkasán érdessé vált a bőr. Olyan, mintha libabőrös lenne folyamatosan. Kb. 1 hete a kézfején is megjelent ez az érdesség. A tenyere kicsit olyan, mintha kiázott volna a vízben. A körömágyak...
        Tisztelt Címzett! 2 éve felnőttkori aknéval küzdök, tinédzser koromban tiszta volt az arcbőröm. Az utóbbi 2 évben nagyon mély, gyulladt, gennyes kelések jelentek meg az arcomon, hol jobban hol rosszabb állapotban volt. Az összefüggést nem...
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Lassan 1 hete viszket a bal mellbimbóm.de csak az,a másik nem.2 napja a mellem alatt kipirosodott a bőr.sem a mellbimbómon,sem a mellemen nem találtam semmi elváltozást.már máskor is előfordult,hogy viszketett ugyanez...
        Tisztelt Doktor Nő ! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy pár hónapja a hasam alján kis szemölcsszerű dolgok alakultak ki. Csípéseknek gondoltam őket, mert megcsípett valami. De nem akarnak elmúlni. Nem viszket nem is érzem őket.5 darab...
        Kedves Szakértő! Minden bizonnyal intim gombás fertőzésről van szó, mert a Canesten weboldalán az 5 felsorolt tünetből 4 stimmel. - Viszketés a makkon és a fityma belső felszínén - Kivörösödés - Duzzanat (a bőr megduzzatt) - Fehéres,...